Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Creatieve zzp'ers grijpen mis in rechtszaak om coronacompensatie

Creatieve zzp'ers grijpen mis in rechtszaak om coronacompensatie

DEN HAAG (ANP) - Zzp'ers in de creatieve sector kunnen via de rechter geen extra compensatie eisen van de Staat voor de financiële schade die ze hebben geleden tijdens de coronapandemie. De Kunstenbond en een aantal zelfstandige ondernemers stapten in 2022 naar de rechter omdat ze vonden dat artiesten, musici en theatermakers onevenredig hard waren geraakt door de lockdowns. Hun vraag om een extra tegemoetkoming stuit nu op een 'nee' van de rechtbank in Den Haag, die oordeelt dat vraagstukken over de verdeling van financiële steun voor grote groepen mensen een taak voor de politiek zijn.

De rechtbank erkent dat de maatregelen tegen coronavirus voor grote financiële schade hebben gezorgd bij zzp'ers met culturele beroepen. Ook kunnen groepen mensen aanspraak maken op compensatie als overheidsmaatregelen voor het algemeen belang, bijvoorbeeld de sluiting van poppodia of theaters, onevenredig zwaar drukken op een beperkte groep.

Maar zzp'ers in de culturele en creatieve sector vormen een te grote en diverse groep om via de rechter compensatie te eisen, stelt de rechter ook vast. De verdeling van belastinggeld over zulke grote groepen in de samenleving moet door het kabinet en parlementariërs worden besloten in een democratisch proces, en niet via een rechtszaak, aldus de rechtbank Den Haag.

De Kunstenbond laat weten "verder te strijden" voor een compensatieregeling, maar dan bij de politiek. "Het blijft ook met dit vonnis een feit dat veel mensen uit deze groep onevenredig veel schade hebben geleden", aldus Ronald Gijsbertsen, directeur van de Kunstenbond. "Wij blijven bij ons standpunt dat de Staat tekort is geschoten in haar zorgplicht richting culturele en creatieve zzp'ers."

Meer uit Financieel

Vertraging salarisbetalingen door grote storing bij banken

AMSTERDAM (ANP) - Banken kampten donderdag met een grote storing waardoor girale betalingen zijn vertraagd. Daardoor kan het zijn dat mensen die bijvoorbeeld hun salarisstorting hadden verwacht, dit geld nog niet hebben binnengekregen, bevestigt de Betaalvereniging Nederland na berichtgeving door NU.nl.

7 minuten geleden
Kritiek op megabeloning Tesla-topman Elon Musk zwelt aan

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De kritiek op de megabeloning voor Elon Musk voor zijn werk als topman van Tesla lijkt te groeien. Beleggersadviseurs ISS en Glass Lewis hadden aandeelhouders al geadviseerd om tegen de beloning ter waarde van 1 biljoen dollar te stemmen. New York gaat die sowieso verwerpen, heeft een hoge functionaris van die Amerikaanse staat donderdag aan persbureau Bloomberg laten weten.

11 minuten geleden
Schiphol stelt startdatum nieuwe beveiligingscontracten uit

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de startdatum uitgesteld waarop de nieuwe contracten met beveiligingsbedrijven ingaan. Dat heeft een woordvoerster van de luchthaven bevestigd na berichtgeving door de Telegraaf. Aanleiding is een kort geding van twee beveiligingsbedrijven tegen de gunning door Schiphol.

56 minuten geleden
Hoogste slotstand ooit voor AEX na koerswinst chipbedrijf Besi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag op het hoogste niveau ooit gesloten. De hoofdgraadmeter aan het Damrak werd vooral vooruitgetrokken door chipbedrijf Besi. De Duivense onderneming ging flink omhoog na een goed ontvangen kwartaalbericht. Ook andere chipbedrijven waren daardoor gewild bij beleggers.

1 uur geleden
Tesla bij dalers op Wall Street na tegenvallende winst

NEW YORK (ANP) - Tesla stond donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De elektrische autofabrikant zag de winst in het afgelopen kwartaal opnieuw dalen ondanks stijgende verkopen. Beleggers zetten het aandeel daarop zo'n 5 procent lager.

2 uur geleden
Oud-topman Stellantis: autogroep kan uit elkaar vallen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Carlos Tavares, oud-topman van Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep en Fiat, vreest dat het autoconcern moet worden opgesplitst. De autogroep bestaat uit Franse, Italiaanse en Amerikaanse activiteiten. Tavares betwijfelt echter of deze constructie houdbaar is, gezien de druk van verschillende belanghebbenden in de thuismarkten.

4 uur geleden
TotalEnergies deed misleidende klimaatclaims, oordeelt rechter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern TotalEnergies heeft consumenten misleid door het doen van bepaalde klimaatbeloften. Dat heeft de rechter in Frankrijk donderdag geoordeeld in een zaak die was aangespannen door milieuorganisaties.

5 uur geleden