Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPNB: geen afwijkende verkoopsignalen bij Baudet-boek

CPNB: geen afwijkende verkoopsignalen bij Baudet-boek

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn geen "afwijkende verkoopsignalen" rond de release van het nieuwe boek van Thierry Baudet. Dat heeft boekenkoepel CPNB gemeld in een korte verklaring op sociale media, nadat daarover in de media reuring was ontstaan. Onder meer boekhandels vroegen zich af hoe het kon dat Baudet met zijn boek op de eerste plaats van de boekenlijst belandde, ook al zijn er nauwelijks fysieke winkels waar zijn boek te krijgen is.

"We zien veel reuring in verband met de huidige nummer 1 in de Bestseller60", laat CPNB weten. "We zien voor de huidige nummer 1 geen afwijkende signalen als het gaat om onder anderen verspreidingspatroon. Het betreft onder andere verkoop uit een pre-orderactie zoals we ze met regelmaat in de lijst zien."

De boekenkoepel legt uit dat de lijst is gebaseerd op data van internationaal onderzoeksbureau GfK. "Bij GfK zijn 1500 streng geselecteerde en gecontroleerde Nederlandse verkooppunten van boeken aangesloten. Titels die exclusief bij één retailpunt of -groep worden verkocht zijn uitgesloten van de lijst", aldus de organisatie.

Het boek Het Coronabedrog van Baudet was de afgelopen week het best verkochte boek in Nederland. Het is niet bekend hoeveel exemplaren er precies van het boek zijn verkocht. Deze gegevens deelt het CPNB nooit.

In het boek geeft Baudet zijn visie op de coronacrisis van de afgelopen twee jaar.

Meer uit Binnenland

Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

59 minuten geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

1 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

1 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

1 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

2 uur geleden
Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

7 uur geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

8 uur geleden