Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

GAZA-STAD (ANP) - Volgens journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) zijn er sinds het begin van de oorlog in de Gazastrook 85 journalisten gedood. Onder hen zouden 78 Palestijnen, 4 Israëliërs en 3 Libanezen zijn. Uit een recent verschenen rapport blijkt verder ook dat er sinds 7 oktober zeker 25 Palestijnse journalisten door Israël zijn gearresteerd, negentien van hen zouden nog vastzitten.

Volgens Verslaggevers zonder Grenzen, een andere belangenorganisatie, wordt een meerderheid van dat aantal gedetineerden sindsdien "zonder enige aanklacht" vastgehouden in gevangenissen op de Westelijke Jordaanoever. Naast het aantal gemelde omgekomen journalisten raakten er volgens de tellingen van CPJ in totaal zestien gewond, worden er nog altijd vier vermist en is een onbekend aantal slachtoffer geweest van geweldsincidenten, bedreigingen, censuur of heeft familieleden verloren.

Sherif Mansour, programmacoördinator van CPJ voor Noord-Afrika en het Midden-Oosten, benadrukte eerder dat "journalisten burgers zijn die belangrijk werk doen in tijden van crisis en geen doelwit mogen zijn van strijdende partijen". Het zijn volgens hem journalisten in Gaza die het meest te lijden hebben onder de oorlog. "Velen hebben collega's, families en hun werkplekken verloren en zijn op de vlucht geslagen. Op zoek naar veiligheid terwijl er geen veilige haven of uitgang is."

Begin deze maand omschreef CPJ-voorzitter Jodie Ginsberg de oorlog tussen Israël en Hamas als "dodelijkste conflict voor journalisten dat het CPJ ooit heeft gevolgd". Zo vielen er in de eerste tien weken van het conflict meer doden dan er ooit zijn geteld in een heel kalenderjaar in een land.

Meer uit Financieel

Google sluit deal met AI-start-up Windsurf, melden bronnen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.

2 uur geleden
ANVR: Nederlander boekt vakantie dit jaar later en minder vaak

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verliezen, Levi Strauss wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat president Donald Trump vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent wil invoeren op een deel van de producten uit Canada. Daardoor werden de handelszorgen weer aangewakkerd. Verder was jeansmerk Levi Strauss een flinke winnaar na goed ontvangen kwartaalcijfers.

13 uur geleden
FT: waarde xAI naar 200 miljard bij volgende financieringsronde

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, mikt bij een volgende financieringsronde op een waarde van wel 200 miljard dollar. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Daarmee zou xAI tien keer meer waard zijn dan begin volgend jaar.

13 uur geleden
Mijnbouwer Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote internationale mijnbouwconcern Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie in de Verenigde Staten nu president Donald Trump importheffingen van 50 procent op buitenlands koper heeft aangekondigd die per 1 augustus moeten ingaan. Volgens topvrouw Katie Jackson van de koperdivisie van Rio Tinto is er een "sterke wens" bij het bedrijf voor meer investeringen in Amerikaanse koperproductie.

15 uur geleden
Winstwaarschuwing Duits chemieconcern BASF door zwakkere vraag

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliën door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliën in China.

16 uur geleden
Beleggers wachten op brief Trump met importheffingen voor EU

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten. Beleggers in Europa wachten vooral op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump mogelijk vrijdag stuurt naar Brussel, over de importheffingen die hij wil opleggen op goederen uit de Europese Unie. Daarnaast kondigde Trump aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

17 uur geleden