Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

GAZA-STAD (ANP) - Volgens journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) zijn er sinds het begin van de oorlog in de Gazastrook 85 journalisten gedood. Onder hen zouden 78 Palestijnen, 4 Israëliërs en 3 Libanezen zijn. Uit een recent verschenen rapport blijkt verder ook dat er sinds 7 oktober zeker 25 Palestijnse journalisten door Israël zijn gearresteerd, negentien van hen zouden nog vastzitten.

Volgens Verslaggevers zonder Grenzen, een andere belangenorganisatie, wordt een meerderheid van dat aantal gedetineerden sindsdien "zonder enige aanklacht" vastgehouden in gevangenissen op de Westelijke Jordaanoever. Naast het aantal gemelde omgekomen journalisten raakten er volgens de tellingen van CPJ in totaal zestien gewond, worden er nog altijd vier vermist en is een onbekend aantal slachtoffer geweest van geweldsincidenten, bedreigingen, censuur of heeft familieleden verloren.

Sherif Mansour, programmacoördinator van CPJ voor Noord-Afrika en het Midden-Oosten, benadrukte eerder dat "journalisten burgers zijn die belangrijk werk doen in tijden van crisis en geen doelwit mogen zijn van strijdende partijen". Het zijn volgens hem journalisten in Gaza die het meest te lijden hebben onder de oorlog. "Velen hebben collega's, families en hun werkplekken verloren en zijn op de vlucht geslagen. Op zoek naar veiligheid terwijl er geen veilige haven of uitgang is."

Begin deze maand omschreef CPJ-voorzitter Jodie Ginsberg de oorlog tussen Israël en Hamas als "dodelijkste conflict voor journalisten dat het CPJ ooit heeft gevolgd". Zo vielen er in de eerste tien weken van het conflict meer doden dan er ooit zijn geteld in een heel kalenderjaar in een land.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

2 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

3 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

3 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

3 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

3 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

3 uur geleden