Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

GAZA-STAD (ANP) - Volgens journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) zijn er sinds het begin van de oorlog in de Gazastrook 85 journalisten gedood. Onder hen zouden 78 Palestijnen, 4 Israëliërs en 3 Libanezen zijn. Uit een recent verschenen rapport blijkt verder ook dat er sinds 7 oktober zeker 25 Palestijnse journalisten door Israël zijn gearresteerd, negentien van hen zouden nog vastzitten.

Volgens Verslaggevers zonder Grenzen, een andere belangenorganisatie, wordt een meerderheid van dat aantal gedetineerden sindsdien "zonder enige aanklacht" vastgehouden in gevangenissen op de Westelijke Jordaanoever. Naast het aantal gemelde omgekomen journalisten raakten er volgens de tellingen van CPJ in totaal zestien gewond, worden er nog altijd vier vermist en is een onbekend aantal slachtoffer geweest van geweldsincidenten, bedreigingen, censuur of heeft familieleden verloren.

Sherif Mansour, programmacoördinator van CPJ voor Noord-Afrika en het Midden-Oosten, benadrukte eerder dat "journalisten burgers zijn die belangrijk werk doen in tijden van crisis en geen doelwit mogen zijn van strijdende partijen". Het zijn volgens hem journalisten in Gaza die het meest te lijden hebben onder de oorlog. "Velen hebben collega's, families en hun werkplekken verloren en zijn op de vlucht geslagen. Op zoek naar veiligheid terwijl er geen veilige haven of uitgang is."

Begin deze maand omschreef CPJ-voorzitter Jodie Ginsberg de oorlog tussen Israël en Hamas als "dodelijkste conflict voor journalisten dat het CPJ ooit heeft gevolgd". Zo vielen er in de eerste tien weken van het conflict meer doden dan er ooit zijn geteld in een heel kalenderjaar in een land.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

1 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

1 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

2 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

4 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

4 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

4 uur geleden