Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

CPJ: 85 journalisten gedood sinds begin Gaza-oorlog, 19 nog vast

GAZA-STAD (ANP) - Volgens journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) zijn er sinds het begin van de oorlog in de Gazastrook 85 journalisten gedood. Onder hen zouden 78 Palestijnen, 4 Israëliërs en 3 Libanezen zijn. Uit een recent verschenen rapport blijkt verder ook dat er sinds 7 oktober zeker 25 Palestijnse journalisten door Israël zijn gearresteerd, negentien van hen zouden nog vastzitten.

Volgens Verslaggevers zonder Grenzen, een andere belangenorganisatie, wordt een meerderheid van dat aantal gedetineerden sindsdien "zonder enige aanklacht" vastgehouden in gevangenissen op de Westelijke Jordaanoever. Naast het aantal gemelde omgekomen journalisten raakten er volgens de tellingen van CPJ in totaal zestien gewond, worden er nog altijd vier vermist en is een onbekend aantal slachtoffer geweest van geweldsincidenten, bedreigingen, censuur of heeft familieleden verloren.

Sherif Mansour, programmacoördinator van CPJ voor Noord-Afrika en het Midden-Oosten, benadrukte eerder dat "journalisten burgers zijn die belangrijk werk doen in tijden van crisis en geen doelwit mogen zijn van strijdende partijen". Het zijn volgens hem journalisten in Gaza die het meest te lijden hebben onder de oorlog. "Velen hebben collega's, families en hun werkplekken verloren en zijn op de vlucht geslagen. Op zoek naar veiligheid terwijl er geen veilige haven of uitgang is."

Begin deze maand omschreef CPJ-voorzitter Jodie Ginsberg de oorlog tussen Israël en Hamas als "dodelijkste conflict voor journalisten dat het CPJ ooit heeft gevolgd". Zo vielen er in de eerste tien weken van het conflict meer doden dan er ooit zijn geteld in een heel kalenderjaar in een land.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

5 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

12 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

13 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

16 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

17 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

19 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden