Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPB: plannen CDA brengen weinig beweging in koopkracht

CPB: plannen CDA brengen weinig beweging in koopkracht

DEN HAAG (ANP) - De plannen waarmee het CDA de verkiezingen ingaat, hebben nauwelijks effect op de gemiddelde koopkracht. Wel gaan gezinnen met kinderen, met name eenverdieners, erop vooruit dankzij een hogere kinderbijslag en kindgebonden budget. Ook voor mensen met een uitkering is er een licht plusje.

Dat blijkt uit een doorrekening van het verkiezingsprogramma van de christendemocraten door het Centraal Planbureau (CPB). De voorstellen leiden tot een relatief bescheiden afname van de armoede, die met name te danken is aan een lager belastingtarief in de eerste schijf. Het CDA is een van de weinige partijen die geen plannen hebben om het minimumloon te verhogen.

Het CDA geeft ook geen extra geld uit, maar schuift wel in de uitgaven. Er gaat meer naar defensie en naar de zorg, onder meer door een bevriezing van het eigen risico in de zorgverzekering. De partij bezuinigt daarentegen op onderwijs en wil af van het Nationaal Groeifonds waarvan voormalig partijleider Wopke Hoekstra een van de geestelijke vaders was.

De lasten gaan bij het CDA per saldo met ruim 5 miljard euro omhoog. Zowel voor gezinnen als voor bedrijven leiden de plannen tot een beperkte lastenverzwaring. Vooral vermogen en winst worden zwaarder aangeslagen, de lasten op arbeid dalen juist. De partij wil de accijnzen op brandstof verlagen, maar verhoogt de kosten van autobezit door de invoering van een wegenvignet.

Meer uit Politiek

Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

4 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

4 dagen geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

4 dagen geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

4 dagen geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

4 dagen geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

4 dagen geleden
CDA botst met oppositie over eigen bijdrage wijkverpleging

DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.

4 dagen geleden