Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPB komt met politiek belangrijk economisch vooruitzicht

CPB komt met politiek belangrijk economisch vooruitzicht

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) presenteert donderdag de zogenoemde augustusraming. Deze economische vooruitblik vormt de basis waarop het kabinet onderhandelingen voert over de begroting van volgend jaar. Hoewel het kabinet na de val vorige maand demissionair is, zijn de ramingen van het planbureau belangrijk: de Tweede Kamer wil dat het kabinet wel maatregelen neemt tegen armoede.

Het CBS meldde woensdag al dat de economie in het tweede kwartaal beperkt is gekrompen, waardoor Nederland technisch gezien in een recessie zit. Ook die cijfers zullen invloed hebben op de begrotingsplannen die het kabinet op Prinsjesdag bekendmaakt. "Stabiliteit en voorspelbaarheid zijn nu nodig, dus we moeten oppassen met het verstoren van de economie en ook met lastenverzwaringen", aldus economieminister Micky Adriaansens.

Het kabinet zal wel moeten zorgen voor voldoende koopkracht, stelt de bewindsvrouw. Een aantal maatregelen dat het kabinet had genomen in reactie op de stijgende prijzen, loopt vanaf 1 januari 2024 af. Er zullen naar verwachting nieuwe ingrepen komen, maar het kabinet zal mogelijk ook moeten bezuinigen. In het voorjaar lukte het niet om in de coalitie overeenstemming te bereiken over enkele grote besparingsmaatregelen.

Volgende week beginnen de begrotingsonderhandelingen in politiek Den Haag. Het kabinet zal een balans moeten vinden tussen nodige ingrepen en de bescheidenheid die bij een demissionair kabinet past. Daarnaast zal ook de politieke situatie meespelen: de naderende verkiezingen maken het nog minder aantrekkelijk om impopulaire maatregelen te nemen.

Meer uit Politiek

Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

1 dag geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

1 dag geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

2 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

3 dagen geleden
Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

3 dagen geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

4 dagen geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

4 dagen geleden