CPB: huisvest statushouder in regio met meeste baankans
DEN HAAG (ANP) - Bij het huisvesten van statushouders zou goed gekeken moeten worden naar de baankans. Dat kan door rekening te houden met de kennis en kunde van de nieuwkomer en deze te koppelen aan de kenmerken van de arbeidsmarkt in regio's, concludeert het Centraal Planbureau (CPB) na een studie.
Circa een vijfde van de statushouders verhuist binnen een termijn van drie jaar naar een andere gemeente. Maar dat gebeurt niet naar een regio waar ze de meeste kans op werk hebben. Daarbij is het verhuisgedrag van deze mensen onvoorspelbaar, aldus het CPB.
Vanaf volgend jaar hebben gemeenten weer de regie over de inburgering van nieuwkomers. De nieuwe wet die dit regelt heeft als doel de integratie op de arbeidsmarkt te bevorderen. Volgens het CPB zouden gemeenten van meet af aan werk moeten maken van de integratie van statushouders en er daarbij van uit moeten gaan dat ze niet vertrekken. Daarmee zijn niet alleen de statushouders, maar ook de gemeenten zelf geholpen, zo klinkt het.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.
6 uur geleden