CPB: armoede daalt meest bij CU, vooral voor mensen met uitkering
DEN HAAG (ANP) - Van alle partijen die hun verkiezingsprogramma hebben laten doorrekenen door het CPB, scoort de ChristenUnie het beste op armoedebestrijding. Het aandeel mensen in armoede daalt door de plannen van de partij van ruim 6 procent naar 2,5 procent. Vooral uitkeringsgerechtigden gaan er flink op vooruit, 3,7 procent. Voor werkenden is er een veel bescheidener plusje van 1 procent. Dat komt onder meer doordat de ChristenUnie bepaalde belastingkortingen wil afschaffen.
Van de mensen met werk komen eenverdieners er bij de ChristenUnie het beste van af. Zij gaan er in doorsnee 2,8 procent op vooruit. Dat is te danken aan de afschaffing van individuele heffingskortingen en de invoering van een nieuwe korting die per huishouden gaat gelden.
De totale lasten stijgen in de plannen van de ChristenUnie per saldo met ruim 9 miljard euro. Het grootste deel daarvan slaat neer bij bedrijven, maar ook mensen met veel vermogen gaan daar meer belasting over betalen. De uitgaven gaan met 3,3 miljard euro omhoog. Er gaat vooral meer geld naar defensie, gemeenten en provincies en ontwikkelingssamenwerking.
Per saldo zorgt ook de ChristenUnie voor een verbetering van de overheidsfinanciën. Het begrotingstekort neemt af tot 2,9 procent en ook de staatsschuld daalt ten opzichte van de totale omvang van de economie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
14 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
15 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
21 uur geleden