Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPB: armoede daalt meest bij CU, vooral voor mensen met uitkering

CPB: armoede daalt meest bij CU, vooral voor mensen met uitkering

DEN HAAG (ANP) - Van alle partijen die hun verkiezingsprogramma hebben laten doorrekenen door het CPB, scoort de ChristenUnie het beste op armoedebestrijding. Het aandeel mensen in armoede daalt door de plannen van de partij van ruim 6 procent naar 2,5 procent. Vooral uitkeringsgerechtigden gaan er flink op vooruit, 3,7 procent. Voor werkenden is er een veel bescheidener plusje van 1 procent. Dat komt onder meer doordat de ChristenUnie bepaalde belastingkortingen wil afschaffen.

Van de mensen met werk komen eenverdieners er bij de ChristenUnie het beste van af. Zij gaan er in doorsnee 2,8 procent op vooruit. Dat is te danken aan de afschaffing van individuele heffingskortingen en de invoering van een nieuwe korting die per huishouden gaat gelden.

De totale lasten stijgen in de plannen van de ChristenUnie per saldo met ruim 9 miljard euro. Het grootste deel daarvan slaat neer bij bedrijven, maar ook mensen met veel vermogen gaan daar meer belasting over betalen. De uitgaven gaan met 3,3 miljard euro omhoog. Er gaat vooral meer geld naar defensie, gemeenten en provincies en ontwikkelingssamenwerking.

Per saldo zorgt ook de ChristenUnie voor een verbetering van de overheidsfinanciën. Het begrotingstekort neemt af tot 2,9 procent en ook de staatsschuld daalt ten opzichte van de totale omvang van de economie.

Meer uit Politiek

Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

33 minuten geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

35 minuten geleden
Hamer: kabinet moet meer doen tegen geweld tegen vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer inzetten op een cultuurverandering om geweld tegen vrouwen tegen te gaan, stelt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld ziet in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "nog onvoldoende aanknopingspunten". Het gereserveerde bedrag van ongeveer 10 miljoen euro is volgens Hamer niet genoeg.

46 minuten geleden
Minister wil herbeoordeling van rapport over moslimjongeren

DEN HAAG (ANP) - Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) wil een herbeoordeling van een rapport over discriminatie van moslimjongeren dat een aantal weken geleden verscheen. Reden is berichtgeving van Trouw, waaruit blijkt dat er mogelijk sprake was van belangenverstrengeling.

1 uur geleden
StemWijzer gemeenteraadsverkiezingen ruim miljoen keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - De StemWijzer die twee weken terug online ging, is inmiddels meer dan een miljoen keer ingevuld. Dat meldt ProDemos, initiatiefnemer van de StemWijzer. De stemhulp is op maat ontwikkeld voor 258 gemeenten en bestaat uit zo'n dertig stellingen over lokale thema's.

1 uur geleden
Inwoners Moerdijk vragen perspectief en vergoeding van politiek

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Moerdijk willen duidelijkheid over het lot van hun dorp en hulp bij het leefbaar houden van het dorp. Ook pleiten ze voor een vergoeding voor mensen die noodgedwongen moeten verhuizen. Die boodschap geven vier inwoners van het Brabantse dorp tijdens een gesprek in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Oppositie wil openingen van kabinet zien bij zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil dat het kabinet snel laat zien bereid te zijn de coalitieplannen voor de zorg aan te passen. Nog voor minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport, VVD) een vraag had kunnen beantwoorden tijdens het debat over de zorgbegroting, vroegen meerdere partijen al of ze openstaat voor ideeën.

3 uur geleden