CPB: armoede daalt meest bij CU, vooral voor mensen met uitkering
DEN HAAG (ANP) - Van alle partijen die hun verkiezingsprogramma hebben laten doorrekenen door het CPB, scoort de ChristenUnie het beste op armoedebestrijding. Het aandeel mensen in armoede daalt door de plannen van de partij van ruim 6 procent naar 2,5 procent. Vooral uitkeringsgerechtigden gaan er flink op vooruit, 3,7 procent. Voor werkenden is er een veel bescheidener plusje van 1 procent. Dat komt onder meer doordat de ChristenUnie bepaalde belastingkortingen wil afschaffen.
Van de mensen met werk komen eenverdieners er bij de ChristenUnie het beste van af. Zij gaan er in doorsnee 2,8 procent op vooruit. Dat is te danken aan de afschaffing van individuele heffingskortingen en de invoering van een nieuwe korting die per huishouden gaat gelden.
De totale lasten stijgen in de plannen van de ChristenUnie per saldo met ruim 9 miljard euro. Het grootste deel daarvan slaat neer bij bedrijven, maar ook mensen met veel vermogen gaan daar meer belasting over betalen. De uitgaven gaan met 3,3 miljard euro omhoog. Er gaat vooral meer geld naar defensie, gemeenten en provincies en ontwikkelingssamenwerking.
Per saldo zorgt ook de ChristenUnie voor een verbetering van de overheidsfinanciën. Het begrotingstekort neemt af tot 2,9 procent en ook de staatsschuld daalt ten opzichte van de totale omvang van de economie.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
23 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
1 dag geleden