Coureurs in gesprek met Formule 1-bazen over raketaanval Djedda
DJEDDA (ANP) - De raketaanval afgelopen vrijdag op een oliecomplex nabij het circuit van Djedda houdt de gemoederen in de Formule 1 nog steeds bezig. De coureurs zullen de zorgen over hun veiligheid nogmaals kenbaar maken in een gesprek met de leidinggevenden van de hoogste autosportklasse, meldt Sky Sports.
Max Verstappen kondigde zo'n meeting zondag al aan na de Grote Prijs van Saudi-Arabië, die hij won na een fascinerend duel met Charles Leclerc. "We hebben veel garanties gekregen dat het veilig zou zijn, maar ik denk dat alle coureurs na dit weekeinde met de teambazen en de Formule 1-leiding willen praten over hoe het hier verder moet", zei hij in de persconferentie na afloop.
Rebellen uit Jemen voerden vrijdag tijdens de vrije trainingen een raketaanval uit op een oliedepot van staatsbedrijf Aramco op ongeveer 15 kilometer van het stratencircuit in Djedda. Grote rookpluimen verspreidden zich door de lucht en waren te zien en te ruiken op het circuit.
Zorgen
De leiding van de Formule 1 en ook die van de autosportfederatie FIA lichtten de teambazen en de coureurs in over de situatie en gaven de garantie dat racen in Djedda veilig kon. De teambazen waren het er al snel over eens dat de grand prix moest doorgaan, maar bij sommige coureurs waren er twijfels. Ze zochten elkaar na de trainingen op en spraken vier uur met elkaar. Uiteindelijk gingen ook de coureurs overstag.
De vakbond van Formule 1-coureurs GPDA kwam de volgende dag met een verklaring. "Gisteren was een moeilijke dag voor de Formule 1 en een stressvolle dag voor ons Formule 1-coureurs. Het is misschien moeilijk te bevatten als je nog nooit in een Formule 1-auto hebt gereden op dit snelle en uitdagende circuit, maar bij het zien van de rook van het incident was het moeilijk om een volledig gefocuste coureur te blijven en de natuurlijke menselijke zorgen uit te wissen."
De race in Saudi-Arabië is omstreden vanwege het regime in het land, dat veel kritiek krijgt over het schenden van mensenrechten. De Formule 1 verdient echter goed aan het evenement in Djedda, naar verluidt gaat het om een meerjarig contract ter waarde van minstens 500 miljoen euro.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
17 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
20 uur geleden