Coureurs in gesprek met Formule 1-bazen over raketaanval Djedda
DJEDDA (ANP) - De raketaanval afgelopen vrijdag op een oliecomplex nabij het circuit van Djedda houdt de gemoederen in de Formule 1 nog steeds bezig. De coureurs zullen de zorgen over hun veiligheid nogmaals kenbaar maken in een gesprek met de leidinggevenden van de hoogste autosportklasse, meldt Sky Sports.
Max Verstappen kondigde zo'n meeting zondag al aan na de Grote Prijs van Saudi-Arabië, die hij won na een fascinerend duel met Charles Leclerc. "We hebben veel garanties gekregen dat het veilig zou zijn, maar ik denk dat alle coureurs na dit weekeinde met de teambazen en de Formule 1-leiding willen praten over hoe het hier verder moet", zei hij in de persconferentie na afloop.
Rebellen uit Jemen voerden vrijdag tijdens de vrije trainingen een raketaanval uit op een oliedepot van staatsbedrijf Aramco op ongeveer 15 kilometer van het stratencircuit in Djedda. Grote rookpluimen verspreidden zich door de lucht en waren te zien en te ruiken op het circuit.
Zorgen
De leiding van de Formule 1 en ook die van de autosportfederatie FIA lichtten de teambazen en de coureurs in over de situatie en gaven de garantie dat racen in Djedda veilig kon. De teambazen waren het er al snel over eens dat de grand prix moest doorgaan, maar bij sommige coureurs waren er twijfels. Ze zochten elkaar na de trainingen op en spraken vier uur met elkaar. Uiteindelijk gingen ook de coureurs overstag.
De vakbond van Formule 1-coureurs GPDA kwam de volgende dag met een verklaring. "Gisteren was een moeilijke dag voor de Formule 1 en een stressvolle dag voor ons Formule 1-coureurs. Het is misschien moeilijk te bevatten als je nog nooit in een Formule 1-auto hebt gereden op dit snelle en uitdagende circuit, maar bij het zien van de rook van het incident was het moeilijk om een volledig gefocuste coureur te blijven en de natuurlijke menselijke zorgen uit te wissen."
De race in Saudi-Arabië is omstreden vanwege het regime in het land, dat veel kritiek krijgt over het schenden van mensenrechten. De Formule 1 verdient echter goed aan het evenement in Djedda, naar verluidt gaat het om een meerjarig contract ter waarde van minstens 500 miljoen euro.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
25 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
14 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
15 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
15 uur geleden