Coureurs in gesprek met Formule 1-bazen over raketaanval Djedda
DJEDDA (ANP) - De raketaanval afgelopen vrijdag op een oliecomplex nabij het circuit van Djedda houdt de gemoederen in de Formule 1 nog steeds bezig. De coureurs zullen de zorgen over hun veiligheid nogmaals kenbaar maken in een gesprek met de leidinggevenden van de hoogste autosportklasse, meldt Sky Sports.
Max Verstappen kondigde zo'n meeting zondag al aan na de Grote Prijs van Saudi-Arabië, die hij won na een fascinerend duel met Charles Leclerc. "We hebben veel garanties gekregen dat het veilig zou zijn, maar ik denk dat alle coureurs na dit weekeinde met de teambazen en de Formule 1-leiding willen praten over hoe het hier verder moet", zei hij in de persconferentie na afloop.
Rebellen uit Jemen voerden vrijdag tijdens de vrije trainingen een raketaanval uit op een oliedepot van staatsbedrijf Aramco op ongeveer 15 kilometer van het stratencircuit in Djedda. Grote rookpluimen verspreidden zich door de lucht en waren te zien en te ruiken op het circuit.
Zorgen
De leiding van de Formule 1 en ook die van de autosportfederatie FIA lichtten de teambazen en de coureurs in over de situatie en gaven de garantie dat racen in Djedda veilig kon. De teambazen waren het er al snel over eens dat de grand prix moest doorgaan, maar bij sommige coureurs waren er twijfels. Ze zochten elkaar na de trainingen op en spraken vier uur met elkaar. Uiteindelijk gingen ook de coureurs overstag.
De vakbond van Formule 1-coureurs GPDA kwam de volgende dag met een verklaring. "Gisteren was een moeilijke dag voor de Formule 1 en een stressvolle dag voor ons Formule 1-coureurs. Het is misschien moeilijk te bevatten als je nog nooit in een Formule 1-auto hebt gereden op dit snelle en uitdagende circuit, maar bij het zien van de rook van het incident was het moeilijk om een volledig gefocuste coureur te blijven en de natuurlijke menselijke zorgen uit te wissen."
De race in Saudi-Arabië is omstreden vanwege het regime in het land, dat veel kritiek krijgt over het schenden van mensenrechten. De Formule 1 verdient echter goed aan het evenement in Djedda, naar verluidt gaat het om een meerjarig contract ter waarde van minstens 500 miljoen euro.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
12 uur geleden