Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coureurs Fittipaldi en Pourchaire herstellen goed na crash

Coureurs Fittipaldi en Pourchaire herstellen goed na crash

DJEDDA (ANP) - De Braziliaan Enzo Fittipaldi en Théo Pourchaire uit Frankrijk herstellen goed na hun crash van zondag in de Formule 2. Fittipaldi heeft een breuk aan zijn rechterhiel en letsel aan de linkerwenkbrauw overgehouden aan het ongeluk in Saudi-Arabië, Pourchaire kwam er nagenoeg ongeschonden vanaf en mocht zondagavond het ziekenhuis reeds verlaten. Fittipaldi boekt naar eigen zeggen "goede vooruitgang".

Enkele uren voor de start van de Grote Prijs van Saudi-Arabië op het Jeddah Corniche Circuit werd de Formule 2 opgeschrikt door een zware crash. Het ongeval gebeurde bij de start. Fittipaldi reed hard achterop bij Pourchaire, die zijn auto niet aan de praat kreeg en stil bleef staan op de grid.

Volgens de internationale autosportfederatie FIA waren de hulpdiensten snel ter plaatse en waren beiden bij kennis kort na het ongeluk.

De race werd na de crash stilgelegd, maar kreeg wel een herstart na een minuut of veertig. Toen er weer een botsing was en er opnieuw met de rode vlag werd gezwaaid, besloot de wedstrijdleiding de race definitief te staken.

Meer uit Sport

Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

1 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

4 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp moeizaam door in masters Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.

5 uur geleden
Judoka Van Dijke strandt in achtste finales WK Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) uitgeschakeld in de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest verloor in Bakoe van de Spaanse Ai Tsunoda Roustant.

5 uur geleden
Sinner en Alcaraz spelen tegen amateurs bij Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).

8 uur geleden
Van Dijke door op WK judo, De Voogd vroeg uitgeschakeld

BAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.

8 uur geleden