Coureurs arriveren voor wandeling over circuit Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Formule 1-coureurs die dit weekeinde de Dutch Grand Prix racen in Zandvoort, zijn donderdag gearriveerd op het circuit. Ook Max Verstappen is aanwezig. De coureur van Red Bull maakte een wandeling over de vernieuwde baan. Doorgaans slaat Verstappen de zogeheten 'trackwalk' over, die de coureurs gebruiken om de baan te inspecteren.
Lewis Hamilton kwam aan in een opvallende oranje outfit. Een oranjekleurige zonnebril maakte deel uit van de outfit van de zevenvoudig wereldkampioen. De Australiër Daniel Ricciardo van McLaren was een van de eersten die op het Noord-Hollandse circuit in de duinen arriveerde. Ook de Spanjaard Fernando Alonso van Alpine is er.
De Formule 1 is na 36 jaar terug in Zandvoort. Het circuit heeft een grote metamorfose ondergaan. Niet alleen de baan is vernieuwd, maar ook zo'n beetje alle gebouwen en toegangswegen zijn gemoderniseerd. Bovendien zijn er speciaal voor de Grote Prijs tribunes geplaatst met ruimte voor de tienduizenden bezoekers.
Nieuw
Voor vrijwel alle coureurs is de baan in Zandvoort nieuw. Verstappen is de enige van de twintig Formule 1-coureurs die al wat ronden reed over het circuit. Hij mocht vorig jaar al als eerste het vernieuwde circuit inwijden, waar twee zogeheten kombochten zijn aangelegd. De Hugenholtzbocht en de Arie Luyendijkbocht zijn schuin aflopend en hebben een hellingsgraad, waardoor de coureurs sneller door deze bochten kunnen rijden.
Verstappen vindt een verkenning van het circuit te voet een zinloze bezigheid, liet hij al vaak genoeg weten. Hij inspecteert de baan tijdens zijn eerste trainingsrondjes. Ook zijn grote concurrent Hamilton slaat de wandeling meestal over en beschouwt de 'trackwalk' als nutteloos. Verstappen en Hamilton zijn dit jaar verwikkeld in een spannende strijd om de wereldtitel. Na zijn zege vorig weekeinde in de verregende Grote Prijs van België is de achterstand van Verstappen op de Britse klassementsleider van Mercedes nog maar 3 punten.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
1 minuut geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
16 uur geleden