Coureur Van Kalmthout pakt eerste pole in IndyCar
INDIANANPOLIS (ANP) - De Nederlandse coureur Rinus van Kalmthout heeft voor het eerst poleposition veroverd in de IndyCar. De 20-jarige coureur uit Hoofddorp, bezig aan zijn debuutjaar in de populaire Amerikaanse raceklasse, zette op het binnencircuit van de Indianapolis Motor Speedway de beste tijd neer in de kwalificatie: 1.09,6903. Van Kalmthout begint daarom de Harvest GP over 85 ronden vrijdagavond vanaf de eerste plaats.
"Proud" (trots), schreef 'VeeKay' op Twitter bij een foto van de hoge paal langs het circuit waarop de uitslag staat aangegeven. Bovenaan prijkt zijn startnummer 21. "Het is tijd om een pirouette te maken: mijn eerste IndyCar-pole! Bedankt Ed Carpenter Racing voor het perfect maken van de auto. Ik kan niet wachten tot we gaan racen!"
Van Kalmthout is bezig aan een goed eerste jaar in de IndyCar, al slaagde hij er nog niet in het podium te halen. Hij leidt wel het klassement van de 'rookies' (nieuwkomers). De Noord-Hollander wist zich in augustus als vierde te kwalificeren voor de beroemde Indy 500, maar een mislukte pitstop brak hem op in de race.
Meer uit Sport
RALEIGH (ANP) - De Amerikaanse oud-atlete Jenny Simpson heeft vrijdag het ziekenhuis mogen verlaten. De voormalige wereldkampioene op de 1500 meter moest anderhalve week geleden gereanimeerd worden nadat ze bij een atletiekevenement in Raleigh (North Carolina) onwel was geworden.
35 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong wil op de Zomerspelen van 2028 in Los Angeles uitkomen als baanwielrenster. De olympisch kampioene van Milaan 2026 op de 1500 meter wil op de Spelen in LA meedoen aan de ploegenachtervolging, zo zegt ze tegen de NOS.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
9 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
17 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
23 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geleden