Coureur Van Kalmthout pakt eerste pole in IndyCar
INDIANANPOLIS (ANP) - De Nederlandse coureur Rinus van Kalmthout heeft voor het eerst poleposition veroverd in de IndyCar. De 20-jarige coureur uit Hoofddorp, bezig aan zijn debuutjaar in de populaire Amerikaanse raceklasse, zette op het binnencircuit van de Indianapolis Motor Speedway de beste tijd neer in de kwalificatie: 1.09,6903. Van Kalmthout begint daarom de Harvest GP over 85 ronden vrijdagavond vanaf de eerste plaats.
"Proud" (trots), schreef 'VeeKay' op Twitter bij een foto van de hoge paal langs het circuit waarop de uitslag staat aangegeven. Bovenaan prijkt zijn startnummer 21. "Het is tijd om een pirouette te maken: mijn eerste IndyCar-pole! Bedankt Ed Carpenter Racing voor het perfect maken van de auto. Ik kan niet wachten tot we gaan racen!"
Van Kalmthout is bezig aan een goed eerste jaar in de IndyCar, al slaagde hij er nog niet in het podium te halen. Hij leidt wel het klassement van de 'rookies' (nieuwkomers). De Noord-Hollander wist zich in augustus als vierde te kwalificeren voor de beroemde Indy 500, maar een mislukte pitstop brak hem op in de race.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
23 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
1 dag geleden