Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coureur Tim Coronel moet zakelijke rijder van smartphone houden

Coureur Tim Coronel moet zakelijke rijder van smartphone houden

DEN HAAG (ANP) - Autocoureur Tim Coronel wordt het nieuwe gezicht van een campagne om zakelijke autorijders van hun smartphones te houden. Het ministerie van Infrastructuur hoopt werkgevers aan te sporen afleiding - vaak door mobiele telefoons - in het verkeer aan te pakken.

Daar moet Coronel als ambassadeur bij helpen. Minister Cora van Nieuwenhuizen noemt hem een "autoriteit in de racewereld. Hij weet waar hij over praat en kent als geen ander het belang van concentratie achter het stuur en het gevaar van afleiding in het verkeer." Coronel is daarmee de "aangewezen man" om werkgevers te overtuigen.

De zogenoemde MONO-aanpak, tegen afleidingen achter het stuur, is een speerpunt van de bewindsvrouw. Eind 2017 maakte ze een afspraak met bedrijven die willen strijden tegen smartphonegebruik in het verkeer. Tot nu toe hebben ruim vijftig ondernemers hun handtekening onder dat convenant gezet. Over een jaar moeten zeker duizend bedrijven aangesloten zijn.

Het is belangrijk ook in het bedrijfsleven te pleiten voor volle focus in het verkeer, vindt Van Nieuwenhuizen.. Een op de tien werkgevers vindt het normaal dat werknemers berichten lezen en terugschrijven terwijl ze achter het stuur zitten, blijkt uit onderzoek van Veilig Verkeer Nederland.

Meer uit Binnenland

Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Naar verwachting vertrekt later op de avond ook nog een tweede evacuatievlucht.

14 minuten geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

23 minuten geleden
Hondius vertrokken uit haven Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.

49 minuten geleden
NOS Jeugdjournaal wint Ere Zilveren Nipkowschijf

HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.

1 uur geleden
Opvarenden gaan van boord bij aangemeerde Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.

1 uur geleden
Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

2 uur geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden