Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coureur Sainz en basketballer Doncic worden erelid Real Madrid

Coureur Sainz en basketballer Doncic worden erelid Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Madrid heeft rallyrijder Carlos Sainz en basketballer Luka Doncic benoemd tot erelid. De 58-jarige Sainz en de 22-jarige Doncic kregen daarmee de hoogste onderscheiding bij de 'Koninklijke'. Sainz komt uit Madrid en won naast twee wereldtitels in het rallyrijden ook drie keer de Dakar Rally. De Sloveen Doncic is nu een van de sterren in de NBA, maar speelde tussen 2012 en 2018 voor de basketbalploeg van Real Madrid.

"Real Madrid wil zo publiekelijk erkenning geven aan de carrières van deze twee toonaangevende figuren in de mondiale sport", aldus de regerend kampioen van Spanje. "Het zijn rolmodellen, die staan voor de waarden van Real Madrid. Ze tonen dagelijks hun passie voor onze club." In 2017 werd Fernando Alonso, tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1, al tot erelid benoemd door Real.

Doncic ging als 13-jarige bij Real Madrid basketballen. Hij bezorgde de Spaanse ploeg in 2018 de eindzege in het belangrijkste Europese bekertoernooi en verhuisde daarna naar NBA-club Dallas Mavericks. De Sloveen werd in zijn eerste jaar direct gekozen tot beste 'rookie' (nieuwkomer).

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

2 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

8 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

14 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden