Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coureur Sainz en basketballer Doncic worden erelid Real Madrid

Coureur Sainz en basketballer Doncic worden erelid Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Madrid heeft rallyrijder Carlos Sainz en basketballer Luka Doncic benoemd tot erelid. De 58-jarige Sainz en de 22-jarige Doncic kregen daarmee de hoogste onderscheiding bij de 'Koninklijke'. Sainz komt uit Madrid en won naast twee wereldtitels in het rallyrijden ook drie keer de Dakar Rally. De Sloveen Doncic is nu een van de sterren in de NBA, maar speelde tussen 2012 en 2018 voor de basketbalploeg van Real Madrid.

"Real Madrid wil zo publiekelijk erkenning geven aan de carrières van deze twee toonaangevende figuren in de mondiale sport", aldus de regerend kampioen van Spanje. "Het zijn rolmodellen, die staan voor de waarden van Real Madrid. Ze tonen dagelijks hun passie voor onze club." In 2017 werd Fernando Alonso, tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1, al tot erelid benoemd door Real.

Doncic ging als 13-jarige bij Real Madrid basketballen. Hij bezorgde de Spaanse ploeg in 2018 de eindzege in het belangrijkste Europese bekertoernooi en verhuisde daarna naar NBA-club Dallas Mavericks. De Sloveen werd in zijn eerste jaar direct gekozen tot beste 'rookie' (nieuwkomer).

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

6 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

23 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden