Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coureur Sainz en basketballer Doncic worden erelid Real Madrid

Coureur Sainz en basketballer Doncic worden erelid Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Madrid heeft rallyrijder Carlos Sainz en basketballer Luka Doncic benoemd tot erelid. De 58-jarige Sainz en de 22-jarige Doncic kregen daarmee de hoogste onderscheiding bij de 'Koninklijke'. Sainz komt uit Madrid en won naast twee wereldtitels in het rallyrijden ook drie keer de Dakar Rally. De Sloveen Doncic is nu een van de sterren in de NBA, maar speelde tussen 2012 en 2018 voor de basketbalploeg van Real Madrid.

"Real Madrid wil zo publiekelijk erkenning geven aan de carrières van deze twee toonaangevende figuren in de mondiale sport", aldus de regerend kampioen van Spanje. "Het zijn rolmodellen, die staan voor de waarden van Real Madrid. Ze tonen dagelijks hun passie voor onze club." In 2017 werd Fernando Alonso, tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1, al tot erelid benoemd door Real.

Doncic ging als 13-jarige bij Real Madrid basketballen. Hij bezorgde de Spaanse ploeg in 2018 de eindzege in het belangrijkste Europese bekertoernooi en verhuisde daarna naar NBA-club Dallas Mavericks. De Sloveen werd in zijn eerste jaar direct gekozen tot beste 'rookie' (nieuwkomer).

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

4 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

5 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

7 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

9 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

10 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

12 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden