Coureur Marini opvolger Márquez in fabrieksteam Honda in MotoGP
TOKIO (ANP/RTR) - De Italiaanse motorcoureur Luca Marini is de opvolger van Marc Márquez bij het fabrieksteam van Honda in de MotoGP. De Japanse motorfabrikant meldt dat de 26-jarige halfbroer van racelegende Valentino Rossi gaat rijden voor het team Repsol Honda, naast de Spanjaard Joan Mir.
"Honda Racing Corporation meldt trots de komst van Luca Marini voor het WK in de MotoGP in 2024 en 2025", aldus het team. Marini komt over van het VR46 Ducati-team van Rossi, waar hij sinds 2021 voor reed. Hij werd tweede in het WK in de Moto2 in 2020 en haalde anderhalve week geleden bij de Grote Prijs van Qatar met een derde plaats voor de tweede keer het podium in de MotoGP.
Bij Honda volgt Marini Márquez op. De Spaanse zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP vertrekt naar het Ducati-satellietteam Gresini Racing, waar zijn jongere broer Álex Márquez al voor uitkomt.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden