Coureur Marini opvolger Márquez in fabrieksteam Honda in MotoGP
TOKIO (ANP/RTR) - De Italiaanse motorcoureur Luca Marini is de opvolger van Marc Márquez bij het fabrieksteam van Honda in de MotoGP. De Japanse motorfabrikant meldt dat de 26-jarige halfbroer van racelegende Valentino Rossi gaat rijden voor het team Repsol Honda, naast de Spanjaard Joan Mir.
"Honda Racing Corporation meldt trots de komst van Luca Marini voor het WK in de MotoGP in 2024 en 2025", aldus het team. Marini komt over van het VR46 Ducati-team van Rossi, waar hij sinds 2021 voor reed. Hij werd tweede in het WK in de Moto2 in 2020 en haalde anderhalve week geleden bij de Grote Prijs van Qatar met een derde plaats voor de tweede keer het podium in de MotoGP.
Bij Honda volgt Marini Márquez op. De Spaanse zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP vertrekt naar het Ducati-satellietteam Gresini Racing, waar zijn jongere broer Álex Márquez al voor uitkomt.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
6 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
7 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
8 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
21 uur geleden