Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coupplegers Niger pakken nog meer politici op

Coupplegers Niger pakken nog meer politici op

NIAMEY (ANP/RTR) - De nieuwe machthebbers in Niger hebben maandag de voorzitter van de voormalige regerende partij en twee ministers opgepakt. Het gaat om partijvoorzitter Foumakoye Gado, minister van Olie Sani Mahamadou en minister van Mijnbouw Ousseini Hadizatou, meldt de Nigerese Partij voor Democratie en Socialisme.

De militairen die onlangs met een coup aan de macht zijn gekomen in het West-Afrikaanse land hebben eerder al de democratisch verkozen president Mohamed Bazoum aan de kant geschoven en gevangengenomen. De EU heeft eerder al laten weten generaal Abdourahamane Tchiani niet te erkennen als de nieuwe autoriteit in Niger en heeft de hulpverlening aan het land stopgezet.

Zondag zijn duizenden demonstranten die de machtsovername steunen de straat opgegaan in de hoofdstad Niamey. Ze vielen de Franse ambassade aan en staken een deur in brand. Het lukte ze niet om op het terrein van het ambassadecomplex te komen. De coupplegers beschuldigen de Fransen ervan gewapenderhand te willen ingrijpen in hun voormalige kolonie die in 1960 onafhankelijk werd.

Parijs heeft na de onafhankelijkheid altijd een invloedrijke rol in het Sahelland behouden. De Fransen hebben op dit moment pakweg 1500 militairen in het land die gezamenlijke operaties uitvoeren met plaatselijke troepen tegen islamistische extremisten.

Meer uit Buitenland

Palestijnse missie looft sancties tegen Israëlische ministers

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Den Haag verwelkomt sancties van de Nederlandse regering tegen Israël. Ammar Hijazi looft met name de verklaring tot persona non grata van de extremistische Israëlische ministers Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir. De regering deed dat in juli in navolging van enkele andere westerse landen. Dat de twee ons land niet in mogen, moet worden verwerkt in de administratie van de Schengenzone en dat is nu afgerond.

1 uur geleden
NAVO ziet 'geen onmiddellijk gevaar' in Russische oefening

BRUSSEL (ANP) - De NAVO ziet geen acuut gevaar in de militaire oefening waaraan Rusland en Belarus vrijdag zijn begonnen. Oost-Europese NAVO-lidstaten maken zich grote zorgen over de oefening Zapad, die voor een deel dicht bij hun grenzen plaatsvindt.

1 uur geleden
Kremlin: onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland op pauze

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De onderhandelingen over mogelijke vrede tussen Rusland en Oekraïne staan "op pauze", zegt het Kremlin. De Russische regering stelt dat Europese landen de onderhandelingen tegenwerken. Rusland zou juist wel openstaan voor gesprekken.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Indonesië loopt verder op

DENPASAR (ANP/AFP) - Bij de overstromingen als gevolg van noodweer op de Indonesische eilanden Bali en Flores zijn volgens de autoriteiten 23 mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen op het toeristische Bali. Er worden nog vijf mensen vermist. Donderdag stond het dodental nog op achttien.

4 uur geleden
Polen spreekt Trump tegen: drones waren geen 'vergissing'

WARSCHAU (ANP) - Polen gaat in tegen de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de zwerm Russische drones die Polen is binnengevlogen mogelijk een vergissing was. Dat hadden we ook wel gewild, zegt de Poolse premier Donald Tusk. "Maar dat was het niet. En dat weten we."

4 uur geleden
Denemarken wil voor miljarden aan luchtafweersystemen kopen

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil voor 58 miljard kroon (bijna 7,8 miljard euro) Europese luchtverdedigingssystemen kopen, meldt het Deense ministerie van Defensie. Het wordt de duurste wapenaankoop ooit voor Denemarken. Volgens defensieminister Troels Lund Poulsen is de veiligheidssituatie voor het land "uitdagend".

5 uur geleden
Frankrijk ontbiedt Russische ambassadeur om drones boven Polen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft de Russische ambassadeur ontboden, heeft minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot gezegd op de zender France Inter. Volgens Barrot zal hem vrijdagochtend gezegd worden "dat we ons niet laten intimideren". Aanleiding zijn de Russische drones die in Polen zijn neergekomen en neergeschoten.

5 uur geleden