Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coupplegers Niger benoemen premier

Coupplegers Niger benoemen premier

NIAMEY (ANP/DPA) - Bijna twee weken nadat het leger de macht greep in Niger, hebben de coupplegers een premier benoemd. Het gaat om de econoom Ali Mahaman Lamine Zeine, zo maakte de junta maandag bekend op de nationale televisie. Lamine Zeine was eerder enkele jaren minister van Economie en Financiën in het kabinet van ex-president Mamadou Tandja, die in 2010 werd afgezet. Tot voor kort was hij als econoom verbonden aan de Afrikaanse Ontwikkelingsbank in Tsjaad.

Eind juli zette het leger de pro-Westerse president Mohamed Bazoum af en schortte de grondwet op. Een ultimatum van de West-Afrikaanse statengemeenschap ECOWAS aan de coupplegers om Bazoum weer aan te stellen, verliep dit weekend. ECOWAS had gedreigd met maatregelen die geweld zouden kunnen omvatten, maar zo ver is het nog niet gekomen. De ECOWAS-lidstaten bespreken donderdag de verdere gang van zaken in de Nigeriaanse hoofdstad Abuja.

Meer uit Buitenland

Elke tien jaar smolt zee-ijs ter grootte van Spanje op Noordpool

BRUSSEL (ANP) - Tussen 1979 en 2025 is elke tien jaar een hoeveelheid zee-ijs ongeveer ter grootte van Spanje verdwenen in het Noordpoolgebied, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus in een rapport over oceanen.

13 minuten geleden
Tweede flydubai-toestel dat omkeerde, nu weer richting Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het flydubai-toestel dat woensdag aan het begin van de middag omkeerde richting Dubai, is toch onderweg naar Tel Aviv. Dit is te zien op de website Flightradar24. Het is onduidelijk waarom dit vliegtuig omkeerde.

15 minuten geleden
Israëlische minister: terrorist wilde vliegtuig laten crashen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir heeft op X geschreven dat een "terrorist" een vliegtuig met 180 Israëliërs aan boord wilde laten crashen. De extremistische minister zei niet op basis waarvan hij heeft geconcludeerd dat de piloot een terroristisch motief had.

23 minuten geleden
Vliegveld Tabuk: twee piloten van flydubai-toestel in ziekenhuis

TABUK (ANP/RTR/AFP) - Twee piloten van het flydubai-toestel dat was uitgeweken naar Saudi-Arabië zijn opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt het vliegveld van Tabuk in Saudi-Arabië, waar het vliegtuig een noodlanding had gemaakt. Volgens ooggetuigen zou een van de twee piloten de ander met een mes hebben neergestoken.

1 uur geleden
Europarlementariërs: asielzoekers Ceuta snel naar het vasteland

BRUSSEL (ANP) - De asielzoekers die nog in de Spaanse exclave Ceuta zijn, moeten zo snel mogelijk naar het Spaanse vasteland worden gebracht. Dat zeiden drie Europarlementariërs van de Groenen en de Linkse Fractie woensdag op een persconferentie na een werkbezoek aan Ceuta.

1 uur geleden
Na onwelwording en rekenfout toch akkoord over Vlaamse begroting

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse regering heeft na veel toestanden afgelopen week op woensdag toch een akkoord bereikt over de begroting. Dat gebeurde een paar uur voordat premier Matthias Diependaele zijn eerder uitgestelde septemberverklaring zal geven in het Vlaams Parlement. Dat is een soort troonrede waarin hij ook de begrotingskoers uiteenzet.

1 uur geleden
Krant: Israël behandelt vechtpartij in Boeing als terreurincident

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische autoriteiten behandelen de vechtpartij tussen twee piloten in een vliegtuig als een "terreurincident", meldt een Israëlische functionaris aan de krant Haaretz. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat een van de twee piloten probeerde om het flydubai-toestel expres te laten neerstorten.

1 uur geleden