Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coupplegers Niger benoemen premier

Coupplegers Niger benoemen premier

NIAMEY (ANP/DPA) - Bijna twee weken nadat het leger de macht greep in Niger, hebben de coupplegers een premier benoemd. Het gaat om de econoom Ali Mahaman Lamine Zeine, zo maakte de junta maandag bekend op de nationale televisie. Lamine Zeine was eerder enkele jaren minister van Economie en Financiën in het kabinet van ex-president Mamadou Tandja, die in 2010 werd afgezet. Tot voor kort was hij als econoom verbonden aan de Afrikaanse Ontwikkelingsbank in Tsjaad.

Eind juli zette het leger de pro-Westerse president Mohamed Bazoum af en schortte de grondwet op. Een ultimatum van de West-Afrikaanse statengemeenschap ECOWAS aan de coupplegers om Bazoum weer aan te stellen, verliep dit weekend. ECOWAS had gedreigd met maatregelen die geweld zouden kunnen omvatten, maar zo ver is het nog niet gekomen. De ECOWAS-lidstaten bespreken donderdag de verdere gang van zaken in de Nigeriaanse hoofdstad Abuja.

Meer uit Buitenland

Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

54 minuten geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

1 uur geleden
Doden in Libanon na intensivering Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.

1 uur geleden
Minister: vier doden bij aanrijding met schoolbus Buggenhout

BUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.

2 uur geleden
Politie zwijgt nog over slachtoffers in Buggenhout

BUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.

2 uur geleden
Media: doden door aanrijding trein en schoolbusje in Vlaanderen

BUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.

2 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse drone te hebben neergehaald

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.

3 uur geleden