Coulance voor getroffen bedrijven bij betalen pensioenpremies
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die in acute problemen komen door de coronacrisis kunnen rekenen op coulance als het gaat om het betalen van de pensioenpremies voor hun personeel. De pensioensector belooft getroffen werkgevers zoveel mogelijk tegemoet komen.
Dit heeft polderorgaan Stichting van de Arbeid, waarin zowel werkgevers als vakbonden vertegenwoordigd zijn, afgesproken met de koepels van pensioenuitvoerders, de Pensioenfederatie en het Verbond van Verzekeraars.
Pensioenfondsen, verzekeraars en premiepensioeninstellingen zullen getroffen ondernemers daar waar mogelijk helpen. Dat zal gebeuren door met de bedrijven in kwestie een speciale regeling te treffen.
Steunmaatregelen kabinet
Vrijdag kwam al naar buiten dat winkeliers de betaling van de pensioenpremie voor hun personeel met maximaal zestig dagen mogen uitstellen. Dat was besloten na overleg tussen het Pensioenfonds Detailhandel en de branchevereniging INretail.
Overigens is het nu wettelijk nog niet mogelijk om heel veel te veranderen aan bijvoorbeeld de betalingstermijnen voor de premies. Hierover zal op korte termijn nog overleg plaatsvinden met onder meer De Nederlandsche Bank en het ministerie van Sociale Zaken.
De partijen hopen dat ze wat betreft de te betalen pensioenpremies ook gebruik kunnen maken van de door de overheid aangekondigde steunmaatregelen. Die zijn bedoeld om werkgevers met problemen tegemoet te komen in de loonkosten.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden