Costa Rica pakt laatste ticket voor WK voetbal in Qatar
AL RAYYAN (ANP) - Costa Rica heeft het deelnemersveld voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar compleet gemaakt. De Costa Ricanen versloegen Nieuw-Zeeland in de intercontinentale play-off met 1-0 en pakten daarmee het laatste ticket. Joel Campbell maakte al na net 2 minuten spelen het doelpunt in de Qatarese stad Al Rayyan, nabij Doha.
De 29-jarige aanvaller wist in het strafschopgebied tussen drie verdedigers zijn voet tegen de bal te zetten, na een voorzet vanaf de linkerflank. Campbell raakte de bal niet hard, maar wel zuiver genoeg om de Nieuw-Zeelandse keeper te passeren.
Chris Wood scoorde in de 39e minuut namens de Nieuw-Zeelanders, maar zijn doelpunt werd op advies van de VAR afgekeurd door de scheidsrechter. De VAR bepaalde halverwege de tweede helft ook dat de gele kaart voor de net ingevallen Kosta Barbarouses werd omgezet in een rode kaart, waardoor Nieuw-Zeeland met tien man op jacht moest naar de gelijkmaker. Costa Rica hield echter stand, met dank aan de uitblinkende doelman Keylor Navas (Paris Saint-Germain). De 36-jarige Bryan Ruiz, oud-speler van FC Twente en PSV, speelde de tweede helft mee.
Net als in 1990, 2002, 2006, 2014 en 2018 mag het land uit Midden-Amerika meedoen aan het WK. Costa Rica bereikte in 2014 de kwartfinales, waarin het via strafschoppen verloor van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Luis Fernando Suárez speelt in Qatar in groep E tegen Duitsland, Spanje en Japan. Nieuw-Zeeland blijft op twee WK-deelnames staan, in 1982 en 2010.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
24 minuten geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
16 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
22 uur geleden