Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Costa Rica pakt laatste ticket voor WK voetbal in Qatar

Costa Rica pakt laatste ticket voor WK voetbal in Qatar

AL RAYYAN (ANP) - Costa Rica heeft het deelnemersveld voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar compleet gemaakt. De Costa Ricanen versloegen Nieuw-Zeeland in de intercontinentale play-off met 1-0 en pakten daarmee het laatste ticket. Joel Campbell maakte al na net 2 minuten spelen het doelpunt in de Qatarese stad Al Rayyan, nabij Doha.

De 29-jarige aanvaller wist in het strafschopgebied tussen drie verdedigers zijn voet tegen de bal te zetten, na een voorzet vanaf de linkerflank. Campbell raakte de bal niet hard, maar wel zuiver genoeg om de Nieuw-Zeelandse keeper te passeren.

Chris Wood scoorde in de 39e minuut namens de Nieuw-Zeelanders, maar zijn doelpunt werd op advies van de VAR afgekeurd door de scheidsrechter. De VAR bepaalde halverwege de tweede helft ook dat de gele kaart voor de net ingevallen Kosta Barbarouses werd omgezet in een rode kaart, waardoor Nieuw-Zeeland met tien man op jacht moest naar de gelijkmaker. Costa Rica hield echter stand, met dank aan de uitblinkende doelman Keylor Navas (Paris Saint-Germain). De 36-jarige Bryan Ruiz, oud-speler van FC Twente en PSV, speelde de tweede helft mee.

Net als in 1990, 2002, 2006, 2014 en 2018 mag het land uit Midden-Amerika meedoen aan het WK. Costa Rica bereikte in 2014 de kwartfinales, waarin het via strafschoppen verloor van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Luis Fernando Suárez speelt in Qatar in groep E tegen Duitsland, Spanje en Japan. Nieuw-Zeeland blijft op twee WK-deelnames staan, in 1982 en 2010.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

10 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

13 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

15 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

16 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

20 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

20 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

22 uur geleden