Costa Rica pakt laatste ticket voor WK voetbal in Qatar
AL RAYYAN (ANP) - Costa Rica heeft het deelnemersveld voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar compleet gemaakt. De Costa Ricanen versloegen Nieuw-Zeeland in de intercontinentale play-off met 1-0 en pakten daarmee het laatste ticket. Joel Campbell maakte al na net 2 minuten spelen het doelpunt in de Qatarese stad Al Rayyan, nabij Doha.
De 29-jarige aanvaller wist in het strafschopgebied tussen drie verdedigers zijn voet tegen de bal te zetten, na een voorzet vanaf de linkerflank. Campbell raakte de bal niet hard, maar wel zuiver genoeg om de Nieuw-Zeelandse keeper te passeren.
Chris Wood scoorde in de 39e minuut namens de Nieuw-Zeelanders, maar zijn doelpunt werd op advies van de VAR afgekeurd door de scheidsrechter. De VAR bepaalde halverwege de tweede helft ook dat de gele kaart voor de net ingevallen Kosta Barbarouses werd omgezet in een rode kaart, waardoor Nieuw-Zeeland met tien man op jacht moest naar de gelijkmaker. Costa Rica hield echter stand, met dank aan de uitblinkende doelman Keylor Navas (Paris Saint-Germain). De 36-jarige Bryan Ruiz, oud-speler van FC Twente en PSV, speelde de tweede helft mee.
Net als in 1990, 2002, 2006, 2014 en 2018 mag het land uit Midden-Amerika meedoen aan het WK. Costa Rica bereikte in 2014 de kwartfinales, waarin het via strafschoppen verloor van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Luis Fernando Suárez speelt in Qatar in groep E tegen Duitsland, Spanje en Japan. Nieuw-Zeeland blijft op twee WK-deelnames staan, in 1982 en 2010.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden