Costa Rica houdt op WK kansen levend door zege op Japan
AL RAYYAN (ANP) - Costa Rica heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK voetbal in Qatar. Na de 7-0-nederlaag tegen Spanje wonnen de Costa Ricanen in het Ahmad Bin Ali-stadion in Al Rayyan met 1-0 van Japan door een doelpunt van Keysher Fuller. Beide landen maken nog kans om de achtste finales te bereiken.
Costa Rica, dat eerder kansloos was tegen Spanje, neemt het in de laatste groepswedstrijd op tegen Duitsland. Japan, dat was begonnen met een 2-1-zege op Duitsland, blijft door de nederlaag op 3 punten staan. De Japanners spelen de laatste groepswedstrijd tegen Spanje.
Japan begon met oud-PSV'er Ritsu Doan en voormalig FC Groningen-speler Ko Itakura. Doan had als invaller binnen enkele minuten gescoord tegen Duitsland en mocht nu beginnen. De Japanners hadden veel meer balbezit en overwicht, maar dat leverde in de eerste helft nauwelijks kansen op.
Gele kaart
Costa Rica concentreerde zich vooral op het tegenhouden en dat moest soms met overtredingen rondom het zestienmetergebied. Een zo'n overtreding leverde Francisco Calvo een gele kaart op, waardoor hij de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland mist. Uit de vrije trap konden de Japanners niet scoren.
Na balverlies van Hidemasa Morita kon Costa Rica in de 81e minuut uit een spaarzame aanval de score openen. Fuller kreeg de bal van Yeltsin Tejeda en schoot met een boogbal op doel. Keeper Shuichi Gonda, die ver buiten zijn doel stond, timede niet goed en kon de bal niet tegenhouden. In het restant kreeg Japan nog een grote kans, maar doelman Keylor Navas van PSG hield zijn doel schoon.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
7 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
13 uur geleden