Costa Rica houdt op WK kansen levend door zege op Japan
AL RAYYAN (ANP) - Costa Rica heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK voetbal in Qatar. Na de 7-0-nederlaag tegen Spanje wonnen de Costa Ricanen in het Ahmad Bin Ali-stadion in Al Rayyan met 1-0 van Japan door een doelpunt van Keysher Fuller. Beide landen maken nog kans om de achtste finales te bereiken.
Costa Rica, dat eerder kansloos was tegen Spanje, neemt het in de laatste groepswedstrijd op tegen Duitsland. Japan, dat was begonnen met een 2-1-zege op Duitsland, blijft door de nederlaag op 3 punten staan. De Japanners spelen de laatste groepswedstrijd tegen Spanje.
Japan begon met oud-PSV'er Ritsu Doan en voormalig FC Groningen-speler Ko Itakura. Doan had als invaller binnen enkele minuten gescoord tegen Duitsland en mocht nu beginnen. De Japanners hadden veel meer balbezit en overwicht, maar dat leverde in de eerste helft nauwelijks kansen op.
Gele kaart
Costa Rica concentreerde zich vooral op het tegenhouden en dat moest soms met overtredingen rondom het zestienmetergebied. Een zo'n overtreding leverde Francisco Calvo een gele kaart op, waardoor hij de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland mist. Uit de vrije trap konden de Japanners niet scoren.
Na balverlies van Hidemasa Morita kon Costa Rica in de 81e minuut uit een spaarzame aanval de score openen. Fuller kreeg de bal van Yeltsin Tejeda en schoot met een boogbal op doel. Keeper Shuichi Gonda, die ver buiten zijn doel stond, timede niet goed en kon de bal niet tegenhouden. In het restant kreeg Japan nog een grote kans, maar doelman Keylor Navas van PSG hield zijn doel schoon.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden