Costa Rica houdt op WK kansen levend door zege op Japan
AL RAYYAN (ANP) - Costa Rica heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK voetbal in Qatar. Na de 7-0-nederlaag tegen Spanje wonnen de Costa Ricanen in het Ahmad Bin Ali-stadion in Al Rayyan met 1-0 van Japan door een doelpunt van Keysher Fuller. Beide landen maken nog kans om de achtste finales te bereiken.
Costa Rica, dat eerder kansloos was tegen Spanje, neemt het in de laatste groepswedstrijd op tegen Duitsland. Japan, dat was begonnen met een 2-1-zege op Duitsland, blijft door de nederlaag op 3 punten staan. De Japanners spelen de laatste groepswedstrijd tegen Spanje.
Japan begon met oud-PSV'er Ritsu Doan en voormalig FC Groningen-speler Ko Itakura. Doan had als invaller binnen enkele minuten gescoord tegen Duitsland en mocht nu beginnen. De Japanners hadden veel meer balbezit en overwicht, maar dat leverde in de eerste helft nauwelijks kansen op.
Gele kaart
Costa Rica concentreerde zich vooral op het tegenhouden en dat moest soms met overtredingen rondom het zestienmetergebied. Een zo'n overtreding leverde Francisco Calvo een gele kaart op, waardoor hij de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland mist. Uit de vrije trap konden de Japanners niet scoren.
Na balverlies van Hidemasa Morita kon Costa Rica in de 81e minuut uit een spaarzame aanval de score openen. Fuller kreeg de bal van Yeltsin Tejeda en schoot met een boogbal op doel. Keeper Shuichi Gonda, die ver buiten zijn doel stond, timede niet goed en kon de bal niet tegenhouden. In het restant kreeg Japan nog een grote kans, maar doelman Keylor Navas van PSG hield zijn doel schoon.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden