Cosmeticamerk Estée Lauder verwacht lagere omzet door coronavirus
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticamerk Estée Lauder verwacht door de uitbraak van het nieuwe coronavirus minder make-up, parfum en huidverzorgingsproducten te verkopen in de komende tijd. Estée Lauder-baas Fabrizio Freda waarschuwde donderdag bij een handelsupdate voor mindere resultaten.
Freda liet weten dat de virusuitbraak invloed zal hebben op de financiële resultaten. Hij verwacht dat het bedrijf weer op zijn oude groeitempo komt als de coronacrisis is bezworen. De luxeproducten van Estée Lauder deden het volgens Freda goed rond Singles Day, de Chinese tegenhanger van Valentijnsdag die op 11 november wordt gevierd.
In het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar 2020 steeg de omzet van Estée Lauder met 15 procent naar 4,6 miljard dollar. De winst in de meetperiode viel met 557 miljoen dollar lager uit dan in dezelfde periode in het voorgaande jaar; toen haalde het bedrijf 573 miljoen dollar binnen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
27 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
4 uur geleden