Cosmeticamerk Estée Lauder houdt last van coronapandemie
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Estée Lauder heeft ondanks het aantrekken van toerisme in bepaalde werelddelen nog altijd last van de beperkingen door de coronapandemie. Zo voelde het cosmeticabedrijf het afgelopen kwartaal de gedwongen winkelsluitingen en reisbeperkingen in belangrijke markten. Ook hebben klanten van het make-upmerk weinig reden om zich op te doffen nu er nog massaal thuisgewerkt wordt.
Volgens Estée Lauder zijn de eerste tekenen van herstel in de reisbranche zichtbaar en zorgden deze deels voor groei in januari, februari en maart ten opzichte van een jaar geleden, toen in die periode de pandemie uitbrak. Met name in Azië, waar al meer binnenlands gereisd kan worden in bijvoorbeeld China en Korea, werd meer verkocht. Cosmetica wordt vaak ook op plekken verkocht waar veel reizigers samenkomen, zoals stations en luchthavens. De verkoop kwam met name van het luxe-eiland Hainan, ten zuiden van China. Voor veel Chinezen is het eiland een populaire vakantiebestemming, zeker nu internationaal reizen naar Europa en de Verenigde Staten nog maar beperkt kan.
Ondanks de groei in die regio kwam het totaal aantal verkopen lager uit dan alom werd verwacht. In andere belangrijke markten zoals West-Europa, het Verenigd Koninkrijk, Canada, Japan en Brazilië zorgden nieuwe besmettingsgevallen voor hernieuwde lockdowns waardoor winkels opnieuw moesten sluiten. Daardoor werd er in deze regio's wel meer online verkocht.
4 miljard dollar omzet
In het derde kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eindigde op 31 maart, werd voor bijna 4 miljard dollar aan parfum, lipsticks, dagcrèmes en andere verzorgingsproducten verkocht. Dat is 16 procent meer dan dezelfde periode een jaar eerder. Analisten hadden in doorsnee gerekend op een iets hogere omzet.
Estée Lauder zegt vanwege de pandemie nog altijd kostenbesparende maatregelen te nemen om de impact van de virusuitbraak onder controle te houden. Voor de rest van het jaar rekent het cosmeticamerk vanwege de aantrekkende reisbranche op een stijging van de verkopen tot ongeveer 12 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
8 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
10 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
10 uur geleden