Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cosmeticamerk Estée Lauder houdt last van coronapandemie

Cosmeticamerk Estée Lauder houdt last van coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Estée Lauder heeft ondanks het aantrekken van toerisme in bepaalde werelddelen nog altijd last van de beperkingen door de coronapandemie. Zo voelde het cosmeticabedrijf het afgelopen kwartaal de gedwongen winkelsluitingen en reisbeperkingen in belangrijke markten. Ook hebben klanten van het make-upmerk weinig reden om zich op te doffen nu er nog massaal thuisgewerkt wordt.

Volgens Estée Lauder zijn de eerste tekenen van herstel in de reisbranche zichtbaar en zorgden deze deels voor groei in januari, februari en maart ten opzichte van een jaar geleden, toen in die periode de pandemie uitbrak. Met name in Azië, waar al meer binnenlands gereisd kan worden in bijvoorbeeld China en Korea, werd meer verkocht. Cosmetica wordt vaak ook op plekken verkocht waar veel reizigers samenkomen, zoals stations en luchthavens. De verkoop kwam met name van het luxe-eiland Hainan, ten zuiden van China. Voor veel Chinezen is het eiland een populaire vakantiebestemming, zeker nu internationaal reizen naar Europa en de Verenigde Staten nog maar beperkt kan.

Ondanks de groei in die regio kwam het totaal aantal verkopen lager uit dan alom werd verwacht. In andere belangrijke markten zoals West-Europa, het Verenigd Koninkrijk, Canada, Japan en Brazilië zorgden nieuwe besmettingsgevallen voor hernieuwde lockdowns waardoor winkels opnieuw moesten sluiten. Daardoor werd er in deze regio's wel meer online verkocht.

4 miljard dollar omzet

In het derde kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eindigde op 31 maart, werd voor bijna 4 miljard dollar aan parfum, lipsticks, dagcrèmes en andere verzorgingsproducten verkocht. Dat is 16 procent meer dan dezelfde periode een jaar eerder. Analisten hadden in doorsnee gerekend op een iets hogere omzet.

Estée Lauder zegt vanwege de pandemie nog altijd kostenbesparende maatregelen te nemen om de impact van de virusuitbraak onder controle te houden. Voor de rest van het jaar rekent het cosmeticamerk vanwege de aantrekkende reisbranche op een stijging van de verkopen tot ongeveer 12 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

6 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

7 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

9 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

10 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

12 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

13 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

15 uur geleden