'Cosmeticamaker Coty akkoord over belang in merk Kim Kardashian'
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticabedrijf Coty aast op het schoonheidslabel van realityster Kim Kardashian. Het bedrijf zou akkoord zijn over de overname van 20 procent van de aandelen van KKW voor een bedrag van 200 miljoen dollar, schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. Coty zou ook een optie hebben bedongen om een meerderheid van KKW in handen te krijgen.
Eerder werd bekend dat Kardashians partner voor haar schoonheidslijn, Seed Beauty, naar de rechter stapte vanwege de mogelijke deal tussen KKW en Coty. Seed wil niet dat handelsgeheimen aan Coty worden overgedaan als onderdeel van de overeenkomst. Volgens Seed zou Coty daarmee een oneerlijk concurrentievoordeel hebben. De kwestie kan de onderhandelingen met Coty vertragen.
De mogelijke samenwerking tussen KKW en Coty komt slechts maanden nadat de cosmeticamaker een deal ter waarde van 600 miljoen dollar sloot met Kim Kardashians zus Kylie Jenner. Ook Seed heeft een deal met Jenner.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
7 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
8 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
12 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
13 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
14 uur geleden