Corruptieverdachte verliest vicevoorzitterschap EU-parlement
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft een prominente verdachte in het omkopingsschandaal het vicevoorzitterschap van het parlement ontnomen. De Griekse Eva Kaili was na haar arrestatie vrijdag al geschorst, maar is nu ook echt vicepresident af.
De sociaaldemocraat Kaili was een van de veertien vicevoorzitters van het parlement. Ze zit vast en kan geen beroep doen op haar onschendbaarheid als Europarlementariër omdat de politie haar vader en later haarzelf op heterdaad wist te betrappen met stapels contanten en allerlei kostbaarheden, vermoedelijk van opdrachtgever Qatar.
Bijna het voltallige parlement steunde het besluit om Kaili uit haar ambt te zetten. Een Kroaat stemde tegen en twee andere Europarlementariërs, onder wie het onafhankelijke Nederlandse lid Dorien Rookmaker, onthielden zich van stemming.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.
24 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.
1 uur geledenULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
5 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
8 uur geleden