Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corruptieschandaal rond Spelen van Tokio breidt zich verder uit

Corruptieschandaal rond Spelen van Tokio breidt zich verder uit

TOKIO (ANP) - Het corruptieschandaal rond de Olympische Spelen van 2021 in Tokio breidt zich steeds verder uit. Na eerdere meerdere arrestaties op verdenking van steekpenningen, richten de aanklagers zich nu op twee grote reclamebureaus en vier andere bedrijven.

Dentsu, het grootste reclamebureau van Japan, was het exclusieve marketingbureau voor de Spelen in Tokio. Hakuhoho is de concurrent van Dentsu. De twee bureaus en vier andere bedrijven worden volgens het Japanse persbureau Kyodo aangeklaagd voor vermeende samenzwering bij aanbestedingen.

Dentsu en Hakuhodo waren eind vorig jaar al het doelwit van invallen. Haruyuki Takahashi, een voormalige medewerker van Dentsu die in het bestuur van het organisatiecomité van de Spelen zat, is veroordeeld wegens meerdere aanklachten wegens corruptie. De baas van de Dentsu Group, Hiroshi Igarashi, heeft toegegeven aan de aanklagers dat het bedrijf betrokken was bij illegale biedingen voor de Spelen, aldus bronnen tegen Kyodo.

Yasuo Mori, ex-manager van het organisatiecomité van de Olympische Spelen, wordt verdacht van het overtreden van de antimonopoliewet, meldt Kyodo verder. Het gaat om illegale biedingen voor contracten rond testevenementen voor de Olympische Spelen. Aanklagers arresteerden onlangs Mori en drie andere verdachten.

Meer uit Sport

Wereldkampioen marathon Simbu doet mee aan Zevenheuvelenloop

NIJMEGEN (ANP) - Alphonce Simbu, de Tanzaniaanse wereldkampioen op de marathon, loopt op 16 november de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. De 33-jarige wereldkampioen van afgelopen maand in Tokio krijgt in de wedstrijd over 15 kilometer concurrentie van onder anderen Mike Foppen en de Kenianen Benson Kiplangat, Alex Matata en Daniel Mateiko.

2 uur geleden
Kickbokser Rigters meldt zich af voor Glory-gevecht

ARNHEM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters mist het Glory-evenement van 13 december in de GelreDome door persoonlijke omstandigheden. Ook zegt hij zijn gezondheid te verkiezen boven deelname aan Glory Collision 8, meldt de kickboksorganisatie.

3 uur geleden
Schaatsbond vraagt om volledige inzet voor wereldbekerwedstrijden

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB verwacht van de Nederlandse schaatsers die zich plaatsen voor de wereldbeker "100 procent commitment" in de strijd om quotaplekken voor de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Dat betekent dat van schaatsers die zich op de NK afstanden kwalificeren, wordt verwacht dat ze alle vier de wereldbekerwedstrijden dit najaar rijden.

1 dag geleden
Jonge Australische cricketer krijgt bal in nek en overlijdt

MELBOURNE (ANP/RTR) - Ben Austin, een 17-jarige Australische cricketspeler, is overleden nadat hij door een bal werd geraakt. Zijn familie liet weten "volledig kapot" te zijn.

1 dag geleden
Zeilster Duetz beëindigt loopbaan met olympisch goud op zak

DEN HAAG (ANP) - Zeilster Annette Duetz heeft haar sportloopbaan beëindigd. Dat meldt de olympisch kampioene van Parijs via het Watersportverbond. Samen met Odile van Aanholt pakte ze vorig jaar het goud in de 49erFX-klasse. Daarvoor behaalde ze al brons op de Spelen van Tokio, terwijl de 32-jarige Duetz ook vier wereldtitels veroverde.

1 dag geleden
Golficoon Woods speelt niet in eigen Hero World Challenge

ALBANY (ANP/RTR) - Golfer Tiger Woods ziet definitief af van deelname aan de Hero World Challenge, het toernooi dat hij begin december zelf organiseert op de Bahama's. Zijn naam ontbreekt op de laatste deelnemerslijst.

1 dag geleden
Massa eist 72 miljoen euro voor mislopen wereldtitel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-Formule 1-coureur Felipe Massa eist 64 miljoen Britse pond (ruim 72 miljoen euro) als schadevergoeding voor het mislopen van de wereldtitel in 2008. Dat bedrag kwam naar voren op de eerste dag van de rechtszaak in Londen die Massa heeft aangespannen tegen de Formule 1, voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone en de internationale autosportfederatie FIA.

2 dagen geleden