Corruptieschandaal rond Spelen van Tokio breidt zich verder uit
TOKIO (ANP) - Het corruptieschandaal rond de Olympische Spelen van 2021 in Tokio breidt zich steeds verder uit. Na eerdere meerdere arrestaties op verdenking van steekpenningen, richten de aanklagers zich nu op twee grote reclamebureaus en vier andere bedrijven.
Dentsu, het grootste reclamebureau van Japan, was het exclusieve marketingbureau voor de Spelen in Tokio. Hakuhoho is de concurrent van Dentsu. De twee bureaus en vier andere bedrijven worden volgens het Japanse persbureau Kyodo aangeklaagd voor vermeende samenzwering bij aanbestedingen.
Dentsu en Hakuhodo waren eind vorig jaar al het doelwit van invallen. Haruyuki Takahashi, een voormalige medewerker van Dentsu die in het bestuur van het organisatiecomité van de Spelen zat, is veroordeeld wegens meerdere aanklachten wegens corruptie. De baas van de Dentsu Group, Hiroshi Igarashi, heeft toegegeven aan de aanklagers dat het bedrijf betrokken was bij illegale biedingen voor de Spelen, aldus bronnen tegen Kyodo.
Yasuo Mori, ex-manager van het organisatiecomité van de Olympische Spelen, wordt verdacht van het overtreden van de antimonopoliewet, meldt Kyodo verder. Het gaat om illegale biedingen voor contracten rond testevenementen voor de Olympische Spelen. Aanklagers arresteerden onlangs Mori en drie andere verdachten.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
6 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
7 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
7 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
11 uur geleden