Corruptieschandaal rond Spelen van Tokio breidt zich verder uit
TOKIO (ANP) - Het corruptieschandaal rond de Olympische Spelen van 2021 in Tokio breidt zich steeds verder uit. Na eerdere meerdere arrestaties op verdenking van steekpenningen, richten de aanklagers zich nu op twee grote reclamebureaus en vier andere bedrijven.
Dentsu, het grootste reclamebureau van Japan, was het exclusieve marketingbureau voor de Spelen in Tokio. Hakuhoho is de concurrent van Dentsu. De twee bureaus en vier andere bedrijven worden volgens het Japanse persbureau Kyodo aangeklaagd voor vermeende samenzwering bij aanbestedingen.
Dentsu en Hakuhodo waren eind vorig jaar al het doelwit van invallen. Haruyuki Takahashi, een voormalige medewerker van Dentsu die in het bestuur van het organisatiecomité van de Spelen zat, is veroordeeld wegens meerdere aanklachten wegens corruptie. De baas van de Dentsu Group, Hiroshi Igarashi, heeft toegegeven aan de aanklagers dat het bedrijf betrokken was bij illegale biedingen voor de Spelen, aldus bronnen tegen Kyodo.
Yasuo Mori, ex-manager van het organisatiecomité van de Olympische Spelen, wordt verdacht van het overtreden van de antimonopoliewet, meldt Kyodo verder. Het gaat om illegale biedingen voor contracten rond testevenementen voor de Olympische Spelen. Aanklagers arresteerden onlangs Mori en drie andere verdachten.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige nummer 1 van de wereld was in drie sets 7-6 (2) 6-2 6-2 te sterk voor zijn één jaar jongere Amerikaanse tegenstander Ben Shelton. Sinner treft zondag Alexander Zverev in de Rod Laver Arena. De 27-jarige Duitser, die na een opgave van Novak Djokovic voor het eerst in Melbourne de eindstrijd haalde, is de huidige nummer 2 van de wereld.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft in de NBA een belangrijk aandeel gehad in de zege van Golden State Warriors op de Chicago Bulls. De 24-jarige Nederlander nam 20 punten voor zijn rekening. Golden State Warriors won met 131-106.
11 uur geledenVICTOR HARBOR (ANP/BELGA) - Bryan Coquard heeft de vierde etappe in de Tour Down Under op zijn naam geschreven. De Franse wielrenner van Cofidis was in finishplaats Victor Harbor de snelste in de sprint van een uitgedund peloton. De Duitser Phil Bauhaus werd tweede, voor de Ecuadoraan Jhonatan Narváez. Voor Coquard was het zijn tweede zege ooit in de Tour Down Under.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic was vrijdag in de halve finale van de Australian Open niet fit genoeg om Alexander Zverev in de rally's meerdere sets bij te houden. Dat zei de Serviër nadat hij na verlies van de eerste set in een tiebreak opgaf, tot onvrede van de fans in Melbourne. Met op zijn gezicht een berouwvolle uitdrukking stak Djokovic twee duimen omhoog en klapte richting de tribunes, maar er klonk boegeroep toen de tienvoudig kampioen de baan verliet.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft geblesseerd moeten opgeven in de halve finale van de Australian Open. De Serviër speelde tegen de Duitser Alexander Zverev en verloor de eerste set met 7-6 (5), waarna hij het voor gezien hield.
13 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De handballers hebben op het wereldkampioenschap hun tweede nederlaag geleden. Zesvoudig wereldkampioen Frankrijk was in Varazdin (Kroatië) te sterk voor de manschappen van bondscoach Staffan Olsson: 35-28. Bij rust stond Nederland al met 19-13 achter. Topschutter in de Nederlandse ploeg was Dani Baijens met zes doelpunten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters treffen Groot-Brittannië en Duitsland in Groep F van de kwalificaties voor de finales van de Billie Jean King Cup. Het driedaagse kwalificatietoernooi dat bestaat uit zes groepen met in totaal achttien teams vindt vanaf 7 april plaats in zes verschillende landen waaronder Nederland.
1 dag geleden