Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corruptieschandaal Europees Parlement baart buitenlandchef zorgen

Corruptieschandaal Europees Parlement baart buitenlandchef zorgen

BRUSSEL (ANP) - De verdenkingen van omkoping in het Europees Parlement door een buitenlandse overheid baren de buitenlandchef van de Europese Unie zorgen. De onthullingen zijn "zeker erg, erg verontrustend", zegt Josep Borrell, de hoogste diplomaat van de unie. Maar hij moet het bewijs afwachten voor hij iets kan zeggen over gevolgen die de zaak mogelijk zou moeten hebben voor de betrekkingen met Qatar.

De beschuldigingen zijn "heel, heel ernstig", aldus Borrell voor aanvang van overleg met de buitenlandministers van de EU-landen. De buitenlanddienst van de EU, die onder zijn leiding staat, heeft volgens hem niets met het onderzoek te maken. "Van de buitenlanddienst noch de buitenlandse vertegenwoordigingen is er iemand of iets naar wie wordt verwezen" in het onderzoek van het Belgische Openbaar Ministerie, beklemtoont Borrell, die jarenlang ook een prominent lid was van de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement.

Onder meer een Griekse sociaaldemocratische vicepresident van het Europees Parlement is opgepakt in het onderzoek. Volgens het OM zit een Golfstaat achter de omkooppraktijken en volgens Belgische media is dat Qatar.

Meer uit Buitenland

Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

2 uur geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

2 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

2 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

4 uur geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

5 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

5 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

5 uur geleden