Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corruptieschandaal Europees Parlement baart buitenlandchef zorgen

Corruptieschandaal Europees Parlement baart buitenlandchef zorgen

BRUSSEL (ANP) - De verdenkingen van omkoping in het Europees Parlement door een buitenlandse overheid baren de buitenlandchef van de Europese Unie zorgen. De onthullingen zijn "zeker erg, erg verontrustend", zegt Josep Borrell, de hoogste diplomaat van de unie. Maar hij moet het bewijs afwachten voor hij iets kan zeggen over gevolgen die de zaak mogelijk zou moeten hebben voor de betrekkingen met Qatar.

De beschuldigingen zijn "heel, heel ernstig", aldus Borrell voor aanvang van overleg met de buitenlandministers van de EU-landen. De buitenlanddienst van de EU, die onder zijn leiding staat, heeft volgens hem niets met het onderzoek te maken. "Van de buitenlanddienst noch de buitenlandse vertegenwoordigingen is er iemand of iets naar wie wordt verwezen" in het onderzoek van het Belgische Openbaar Ministerie, beklemtoont Borrell, die jarenlang ook een prominent lid was van de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement.

Onder meer een Griekse sociaaldemocratische vicepresident van het Europees Parlement is opgepakt in het onderzoek. Volgens het OM zit een Golfstaat achter de omkooppraktijken en volgens Belgische media is dat Qatar.

Meer uit Buitenland

Dochter accepteert Vredesprijs namens oppositiekopstuk Venezuela

OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.

33 minuten geleden
Von der Leyen: strijd opvoeren tegen migrantensmokkelaars

BRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.

50 minuten geleden
Leiders van Oekraïne-bondgenoten bespreken jongste vredesplannen

PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: organisatie staat in overlevingsstand

GENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.

2 uur geleden
Deense veiligheidsdienst bezorgd om begerige blik VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.

2 uur geleden
Nobelinstituut: Machado komt toch naar Oslo, niet voor uitreiking

OSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.

2 uur geleden
UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

3 uur geleden