Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Correa keert anderhalf jaar na zware crash terug in autosport

Correa keert anderhalf jaar na zware crash terug in autosport

VILLENEUVE-LA-GUYARD (ANP) - Juan Manuel Correa, in de zomer van 2019 betrokken bij de dodelijke crash in de Formule 2 op het circuit van Spa-Francorchamps, keert terug in de autosport. De 21-jarige in Ecuador geboren Amerikaan zal in 2021 in de Formule 3 aantreden voor ART Grand Prix, zo maakte de renstal maandag bekend.

Op 31 augustus 2019 kwam de Fransman Anthoine Hubert om het leven, na een ongeluk op het circuit van Spa-Francorchamps waarbij vier coureurs betrokken waren. Naast Hubert waren dat de Fransman Giuliano Alesi, de Zwitser Ralph Boschung en Correa.

Die laatste kon de gecrashte Hubert niet ontwijken en botste met 218 kilometer per uur op de Fransman. Correa kwam zwaargewond uit de crash en lag maanden in het ziekenhuis. Hij onderging verschillende operaties aan zijn benen. Na een lange herstelperiode is Correa in staat om zijn carrière voort te zetten.

"Ik ben zeer blij terug te zijn na wat ik heb meegemaakt", verklaart Correa. "De Formule 1 is nog steeds mijn droom. Dit is de eerste stap van mijn comeback." Correa zat anderhalf jaar niet achter het stuur van een racewagen. "Ik leg mezelf geen druk op. Ik zal mijn best doen en doen wat ik graag doe. Dat op zich is al een overwinning."

Meer uit Sport

Shelton velt titelverdediger Alcaraz in nachtthriller US Open

NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.

2 uur geleden
Pegula naar halve finale US Open, treft opnieuw Sabalenka

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.

3 uur geleden
Titelverdedigster Sabalenka moeizaam naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).

15 uur geleden
Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

15 uur geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

17 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

18 uur geleden
Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

20 uur geleden