Corporaties gaan gezamenlijk 8000 flexwoningen inkopen
DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties gaan gezamenlijk 8000 flexwoningen inkopen om te zorgen dat er snel extra huisvesting komt voor mensen die snel een huis nodig hebben. Brancheorganisatie Aedes is een speciaal inkooptraject gestart, waarbij een aantal producenten wordt geselecteerd die op korte termijn minstens 8000 makkelijk verplaatsbare huizen kunnen leveren. De corporaties kopen dan de woningen en regelen de plaatsing en verhuur.
Volgens Aedes is dit soort woningen steeds vaker een oplossing voor bijvoorbeeld gescheiden mensen, Oekraïense vluchtelingen of statushouders. Maar ook andere woningzoekenden kunnen ermee geholpen zijn.
Het initiatief om gezamenlijk in te kopen komt voort uit een aanbod dat de corporaties eerder dit jaar deden aan woonminister Hugo de Jonge om binnen een jaar een grote voorraad tijdelijke woningen neer te zetten voor zogenoemde spoedzoekers. Dat aanbod ging om in totaal 10.000 woningen. Het Rijksvastgoedbedrijf heeft 2000 verplaatsbare woningen ingekocht die corporaties zullen gaan overnemen.
Het vinden van tijdelijke woningen is al langer erg lastig omdat er over de gehele linie een groot tekort aan huizen is. Dit jaar was het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel ook veelvuldig in het nieuws vanwege een tekort aan bedden, waardoor mensen soms op stoelen of in tenten moeten slapen. Een groot probleem bij het aanmeldcentrum was dat vluchtelingen er niet weg konden wegens een gebrek aan huisvesting.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
8 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
12 uur geleden