Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corporaties gaan gezamenlijk 8000 flexwoningen inkopen

Corporaties gaan gezamenlijk 8000 flexwoningen inkopen

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties gaan gezamenlijk 8000 flexwoningen inkopen om te zorgen dat er snel extra huisvesting komt voor mensen die snel een huis nodig hebben. Brancheorganisatie Aedes is een speciaal inkooptraject gestart, waarbij een aantal producenten wordt geselecteerd die op korte termijn minstens 8000 makkelijk verplaatsbare huizen kunnen leveren. De corporaties kopen dan de woningen en regelen de plaatsing en verhuur.

Volgens Aedes is dit soort woningen steeds vaker een oplossing voor bijvoorbeeld gescheiden mensen, Oekraïense vluchtelingen of statushouders. Maar ook andere woningzoekenden kunnen ermee geholpen zijn.

Het initiatief om gezamenlijk in te kopen komt voort uit een aanbod dat de corporaties eerder dit jaar deden aan woonminister Hugo de Jonge om binnen een jaar een grote voorraad tijdelijke woningen neer te zetten voor zogenoemde spoedzoekers. Dat aanbod ging om in totaal 10.000 woningen. Het Rijksvastgoedbedrijf heeft 2000 verplaatsbare woningen ingekocht die corporaties zullen gaan overnemen.

Het vinden van tijdelijke woningen is al langer erg lastig omdat er over de gehele linie een groot tekort aan huizen is. Dit jaar was het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel ook veelvuldig in het nieuws vanwege een tekort aan bedden, waardoor mensen soms op stoelen of in tenten moeten slapen. Een groot probleem bij het aanmeldcentrum was dat vluchtelingen er niet weg konden wegens een gebrek aan huisvesting.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

6 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

8 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

8 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

9 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

11 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

11 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

11 uur geleden