Coronazorgen terug op Wall Street na nieuwe lockdowns Europa
NEW YORK (ANP) - De coronazorgen keerden vrijdag terug op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten het nieuws uit Europa, waar Oostenrijk een nieuwe lockdown aankondigde om de stijgende besmettingen terug te dringen. Ook in Duitsland werden strengere coronamaatregelen genomen. De Duitse gezondheidsminister sloot daarbij een lockdown in de grootste economie van Europa niet uit. In de Verenigde Staten lopen de coronagevallen ook flink op.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent lager op 35.679 punten. De brede S&P 500 ging licht omlaag tot 4701 punten, maar de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 16.057 punten.
De reisbranche en luchtvaartsector stonden onder druk door de vrees voor nieuwe reisbeperkingen. Luchtvaartmaatschappijen United Airlines en Delta Air Lines daalden tot 3,4 procent. Cruisemaatschappij Carnival verloor 3,3 procent. Maaltijdbezorger DoorDash profiteerde daarentegen van het vooruitzicht van mogelijke nieuwe lockdowns en dikte 1,3 procent aan. Zoom Video, dat veel wordt gebruikt voor onlinevergaderingen, won 3 procent.
Olieprijzen
De olieproducenten hadden last van de daling van de olieprijzen. Occidental Petroleum en Chevron verloren tot 3 procent. De olieprijzen staan onder druk door berichten dat de VS en China hun oliereserves gaan inzetten om de sterk gestegen brandstofprijzen te drukken tijdens de wintermaanden. Ook zouden nieuwe reisbeperkingen de vraag naar olie verder onder druk kunnen zetten.
Applied Materials zakte 5 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. De maker van chipapparatuur kampte met problemen in de toeleveringsketen en verwacht dat deze problemen voorlopig zullen aanhouden. Foot Locker kelderde 9 procent. De verkoper van sportschoenen waarschuwde voor aanhoudende problemen in de toeleveringsketen in het huidige kwartaal.
CureVac
CureVac klom 0,7 procent. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet, dankzij de strategische samenwerking met branchegenoot GlaxoSmithKline. Het bedrijf leed wel een verlies door de ontwikkelingskosten van het coronavaccin, dat CureVac probeerde te maken. Het bedrijf stopte onlangs met de ontwikkeling van het vaccin, omdat de werkzaamheid lager was dan die van de vaccins die al op de markt zijn.
Moderna, Pfizer en BioNTech stegen tot 6 procent. De Amerikaanse toezichthouder FDA keurt boostervaccinaties van die bedrijven goed voor alle volwassenen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.
3 uur geleden