Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt

Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt

TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag licht hoger gesloten. Beter dan verwachte resultaten van een aantal grote Japanse bedrijven boden steun aan de handel. De winsten bleven echter beperkt door de aanhoudende zorgen over de snelle verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus in veel Aziatische landen. Beleggers vrezen dat de economische groei in de regio zal vertragen door strengere coronamaatregelen.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de plus op 27.888,15 punten. Mijnbouwbedrijf Mitsui Mining and Smelting was de sterkste stijger met een koerssprong van 9 procent dankzij beter dan verwachte resultaten. Ook de kwartaalberichten van metalenspecialist Dowa Holdings en farmaceut Otsuka Holdings werden goed ontvangen. Beide bedrijven stegen ruim 5 procent. Sumitomo Metal Mining zakte daarentegen bijna 7 procent na teleurstellende resultaten van de mijnbouwer. Techinvesteerder SoftBank, die na de slotbel met cijfers kwam, won 0,9 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,8 procent. Vastgoedbeheerder Evergrande Property Services en de maker van elektrische voertuigen China Evergrande New Energy Vehicle Group stegen 14 en 9 procent in Hongkong. De door schulden geplaagde Chinese projectontwikkelaar China Evergrande voert volgens persbureau Reuters gesprekken om belangen in deze twee onderdelen te verkopen.

De Kospi in Seoul zakte 0,7 procent. De Zuid-Koreaanse game-ontwikkelaar Krafton, bekend van het populaire spel PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), kende een tegenvallend beursdebuut en kelderde ruim 11 procent ten opzichte van de introductieprijs. De gamesector stond onlangs flink onder druk door de vrees voor strengere regels in China om gameverslaving onder de jeugd aan te pakken. Het Chinese techbedrijf Tencent, dat een belang heeft in Krafton, won desondanks 5 procent in Hongkong.

Meer uit Financieel

Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

27 minuten geleden
India blijft handelsgesprekken voeren met de VS, zegt minister

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.

1 uur geleden
Ministerie neemt juridische stappen tegen bouwers HSL-Zuid

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Media: Paramount gaat in november tot 3000 banen schrappen

NEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.

3 uur geleden
VS leggen bouw van megawindmolenpark door Ørsted stil

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.

4 uur geleden
China stelt nieuwe prijsregels onlineplatforms voor na klachten

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.

5 uur geleden
Amerikaanse regering onderzoekt importheffing op meubels

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.

7 uur geleden