Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag licht vooruit. De winst bleef beperkt door de aanhoudende zorgen over de coronasituatie in het land, waar in juli de Olympische Spelen worden gehouden. Ondanks de toenemende weerstand onder de bevolking lijkt de overheid het sportevenement door te willen laten gaan. De Japanse krant Asahi Shimbun, een officiële partner van de Olympische Spelen in Tokio, riep echter op om het evenement af te gelasten vanwege de grote risico's voor de publieke veiligheid en de druk op de zorg.
De Nikkei in Tokio ging 0,3 procent hoger de dag uit op 28.642,19 punten. Detacheerder Recruit Holdings zette de opmars voort dankzij de sterke resultaten eerder deze maand en steeg meer dan 3 procent tot een nieuw recordniveau. Ook internetbedrijf Z Holdings en technologieconcern Panasonic behoorden tot de sterkste stijgers, met winsten van dik 3 procent. De grote staalproducenten Nippon Steel en Kobe Steel stonden in de staartgroep met verliezen van ruim 3 procent. Beleggers besloten wat winst te nemen in de staalsector, die dit jaar sterk in waarde is gestegen.
De hoofdgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,9 procent. Xiaomi won 0,5 procent in Hongkong. Volgens de Chinese smartphonemaker heeft een Amerikaanse rechtbank besloten dat het bedrijf van de zwarte lijst moet worden gehaald. Eerder deden al berichten de ronde dat Xiaomi van die lijst zou worden gehaald. Het Amerikaanse ministerie van Defensie plaatste het bedrijf in januari op de lijst van bedrijven die nauwe banden hebben met het Chinese leger.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
10 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
12 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
13 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geleden