Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt

Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag licht vooruit. De winst bleef beperkt door de aanhoudende zorgen over de coronasituatie in het land, waar in juli de Olympische Spelen worden gehouden. Ondanks de toenemende weerstand onder de bevolking lijkt de overheid het sportevenement door te willen laten gaan. De Japanse krant Asahi Shimbun, een officiële partner van de Olympische Spelen in Tokio, riep echter op om het evenement af te gelasten vanwege de grote risico's voor de publieke veiligheid en de druk op de zorg.

De Nikkei in Tokio ging 0,3 procent hoger de dag uit op 28.642,19 punten. Detacheerder Recruit Holdings zette de opmars voort dankzij de sterke resultaten eerder deze maand en steeg meer dan 3 procent tot een nieuw recordniveau. Ook internetbedrijf Z Holdings en technologieconcern Panasonic behoorden tot de sterkste stijgers, met winsten van dik 3 procent. De grote staalproducenten Nippon Steel en Kobe Steel stonden in de staartgroep met verliezen van ruim 3 procent. Beleggers besloten wat winst te nemen in de staalsector, die dit jaar sterk in waarde is gestegen.

De hoofdgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,9 procent. Xiaomi won 0,5 procent in Hongkong. Volgens de Chinese smartphonemaker heeft een Amerikaanse rechtbank besloten dat het bedrijf van de zwarte lijst moet worden gehaald. Eerder deden al berichten de ronde dat Xiaomi van die lijst zou worden gehaald. Het Amerikaanse ministerie van Defensie plaatste het bedrijf in januari op de lijst van bedrijven die nauwe banden hebben met het Chinese leger.

Meer uit Financieel

Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

37 minuten geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

39 minuten geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

41 minuten geleden
Ubisoft stelt op het laatste moment plots financiële cijfers uit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.

2 uur geleden
Reuters: klanten Nexperia werken met bedrijf aan noodoplossing

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

2 uur geleden
UWV ziet grotere uitval jonge vrouwen door psychische klachten

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.

2 uur geleden
Minister: zware delegatie naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.

2 uur geleden