Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt

Coronazorgen houden winst Nikkei beperkt

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag licht vooruit. De winst bleef beperkt door de aanhoudende zorgen over de coronasituatie in het land, waar in juli de Olympische Spelen worden gehouden. Ondanks de toenemende weerstand onder de bevolking lijkt de overheid het sportevenement door te willen laten gaan. De Japanse krant Asahi Shimbun, een officiële partner van de Olympische Spelen in Tokio, riep echter op om het evenement af te gelasten vanwege de grote risico's voor de publieke veiligheid en de druk op de zorg.

De Nikkei in Tokio ging 0,3 procent hoger de dag uit op 28.642,19 punten. Detacheerder Recruit Holdings zette de opmars voort dankzij de sterke resultaten eerder deze maand en steeg meer dan 3 procent tot een nieuw recordniveau. Ook internetbedrijf Z Holdings en technologieconcern Panasonic behoorden tot de sterkste stijgers, met winsten van dik 3 procent. De grote staalproducenten Nippon Steel en Kobe Steel stonden in de staartgroep met verliezen van ruim 3 procent. Beleggers besloten wat winst te nemen in de staalsector, die dit jaar sterk in waarde is gestegen.

De hoofdgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,9 procent. Xiaomi won 0,5 procent in Hongkong. Volgens de Chinese smartphonemaker heeft een Amerikaanse rechtbank besloten dat het bedrijf van de zwarte lijst moet worden gehaald. Eerder deden al berichten de ronde dat Xiaomi van die lijst zou worden gehaald. Het Amerikaanse ministerie van Defensie plaatste het bedrijf in januari op de lijst van bedrijven die nauwe banden hebben met het Chinese leger.

Meer uit Financieel

Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

28 minuten geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

29 minuten geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

42 minuten geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

52 minuten geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

1 uur geleden
Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

1 uur geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

1 uur geleden