Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronazorgen en EU-top centraal op beurzen

Coronazorgen en EU-top centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Het oplopende aantal coronabesmettingen in veel grote Europese landen en de EU-top over het coronabeleid staan donderdag centraal op de aandelenbeurzen. De striktere maatregelen om het coronavirus in te dammen wakkeren de zorgen aan over het economische herstel. Techaandelen zullen daarbij mogelijk onder druk komen te staan na het forse verlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Ook gaat de aandacht uit naar de blokkade van het Suezkanaal, waar een groot containerschip dinsdag vastliep. Het kanaal is belangrijk voor de bevoorrading van de EU met olie, aardgas en andere handelsgoederen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren af te koersen op een licht lager begin van de handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine verliezen openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten donderdag overwegend kleine winsten zien.

De 27 EU-leiders houden donderdag en vrijdag hun traditionele voorjaarstop, die vanwege de verslechterde coronasituatie per videoverbinding plaatsvindt. De hoofdpunten zijn het versnellen van het inenten van de bevolking en een exportverbod van coronavaccins die in de EU worden gemaakt. De Amerikaanse president Joe Biden is 's avonds ook van de partij, om over de trans-Atlantische samenwerking en internationale ontwikkelingen te praten.

Effectief

AstraZeneca liet weten dat zijn vaccin in proeven in de Verenigde Staten voor 76 procent effectief is gebleken in het voorkomen van symptomatische coronabesmettingen. De bekendmaking volgde na kritiek van Amerikaanse gezondheidsfunctionarissen dat AstraZeneca "verouderde informatie" zou hebben gebruikt. De Brits-Zweedse farmaceut stelde eerder dat het vaccin in 79 procent van de gevallen effectief was.

In Amsterdam gaat de aandacht uit naar Galapagos. Topman Onno van de Stolpe doet een stap terug bij het biotechnologiebedrijf. Hij draagt een deel van zijn verantwoordelijkheden over aan Bart Filius, die zich tot nu toe met financiën bezighield. Van de Stolpe, die wel de rol van topman houdt, blijft de onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten overzien. De stap volgt op het nieuws dat het bedrijf zijn ontwikkelingspijplijn tegen het licht gaat houden.

CTP

CTP maakt zijn opwachting op het Damrak. De ontwikkelaar van bedrijventerreinen wil met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro ophalen. De in Nederland gevestigde onderneming, met Tsjechië als belangrijkste markt, wil dat geld gebruiken om verder te groeien. De aandelen worden in de markt gezet voor een prijs van 14 euro per stuk. Het bedrijf krijgt daarmee een beurswaarde van 5,6 miljard euro.

De euro was 1,1814 dollar waard, tegenover 1,1834 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,9 procent tot 60,03 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 63,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

1 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

2 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

4 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

7 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

21 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden