Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronazorgen en EU-top centraal op beurzen

Coronazorgen en EU-top centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Het oplopende aantal coronabesmettingen in veel grote Europese landen en de EU-top over het coronabeleid staan donderdag centraal op de aandelenbeurzen. De striktere maatregelen om het coronavirus in te dammen wakkeren de zorgen aan over het economische herstel. Techaandelen zullen daarbij mogelijk onder druk komen te staan na het forse verlies van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Ook gaat de aandacht uit naar de blokkade van het Suezkanaal, waar een groot containerschip dinsdag vastliep. Het kanaal is belangrijk voor de bevoorrading van de EU met olie, aardgas en andere handelsgoederen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren af te koersen op een licht lager begin van de handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine verliezen openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten donderdag overwegend kleine winsten zien.

De 27 EU-leiders houden donderdag en vrijdag hun traditionele voorjaarstop, die vanwege de verslechterde coronasituatie per videoverbinding plaatsvindt. De hoofdpunten zijn het versnellen van het inenten van de bevolking en een exportverbod van coronavaccins die in de EU worden gemaakt. De Amerikaanse president Joe Biden is 's avonds ook van de partij, om over de trans-Atlantische samenwerking en internationale ontwikkelingen te praten.

Effectief

AstraZeneca liet weten dat zijn vaccin in proeven in de Verenigde Staten voor 76 procent effectief is gebleken in het voorkomen van symptomatische coronabesmettingen. De bekendmaking volgde na kritiek van Amerikaanse gezondheidsfunctionarissen dat AstraZeneca "verouderde informatie" zou hebben gebruikt. De Brits-Zweedse farmaceut stelde eerder dat het vaccin in 79 procent van de gevallen effectief was.

In Amsterdam gaat de aandacht uit naar Galapagos. Topman Onno van de Stolpe doet een stap terug bij het biotechnologiebedrijf. Hij draagt een deel van zijn verantwoordelijkheden over aan Bart Filius, die zich tot nu toe met financiƫn bezighield. Van de Stolpe, die wel de rol van topman houdt, blijft de onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten overzien. De stap volgt op het nieuws dat het bedrijf zijn ontwikkelingspijplijn tegen het licht gaat houden.

CTP

CTP maakt zijn opwachting op het Damrak. De ontwikkelaar van bedrijventerreinen wil met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro ophalen. De in Nederland gevestigde onderneming, met Tsjechiƫ als belangrijkste markt, wil dat geld gebruiken om verder te groeien. De aandelen worden in de markt gezet voor een prijs van 14 euro per stuk. Het bedrijf krijgt daarmee een beurswaarde van 5,6 miljard euro.

De euro was 1,1814 dollar waard, tegenover 1,1834 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,9 procent tot 60,03 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 63,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

5 minuten geleden
Goudbedrijven hoger op Wall Street ondanks prijsval edelmetalen

NEW YORK (ANP) - De goud- en zilverproducenten gingen maandag omhoog op de beurzen in New York, ondanks de aanhoudende uitverkoop van edelmetalen. De prijzen van goud en zilver doken verder omlaag na de historische koersval op vrijdag. Goud koerst af op de grootste driedaagse prijsdaling sinds 1980, na de eerdere recordbrekende rally in het edelmetaal. Zilver werd de afgelopen drie handelsdagen 40 procent goedkoper.

29 minuten geleden
Duitse bierverkopen bereiken dieptepunt

FRANKFURT (ANP/DPA) - De verkoop van Duits bier is vorig jaar gedaald naar een dieptepunt. Veel consumenten houden hun hand op de knip en alcoholvrije opties winnen in ons buurland aan populariteit.

31 minuten geleden
Promotiekosten Avatar-film drukken op winst Disney

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal minder winst geboekt door onder meer promotiekosten voor de nieuwe film Avatar: Fire and Ash. Het entertainmentconcern had de daling al zien aankomen en verwacht later dit jaar betere resultaten.

2 uur geleden
EU-autoriteit wil lagere drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX en xAI in vergevorderde gesprekken over fusie

SAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.

3 uur geleden
Draghi: Europa moet verdeeldheid overwinnen om machtig te worden

LEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.

3 uur geleden