Coronazorgen drukken sentiment op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan vooral om zorgen over de vertraging van het economisch herstel door de Delta-variant van het coronavirus. Beleggers keerden terug van een lang weekend. Maandag bleef maandag dicht vanwege Labor Day.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,8 procent lager op 35.100,00 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 4520,03 punten De Nasdaq steeg een fractie tot 15.374,33 punten.
Ford sloot de sessie met een winst van 0,5 procent. De autoproducent maakte bekend dat het Doug Field wegkaapt bij Apple. Field heeft de leiding over de Apple-autodivisie. Hij wordt bij Ford het hoofd van de divisie geavanceerde technologie.
Apple
Ondanks het vertrek van Field won Apple 1,6 procent. Het bedrijf presenteert op 14 september waarschijnlijk een nieuwe lijn iPhones. De lancering medio september resulteert doorgaans in een verkoophausse in de laatste week van Apple's fiscale vierde kwartaal.
Verder ging de aandacht uit naar vliegtuigmaker Boeing, die 1,8 procent verloor. De Ierse prijsvechter Ryanair, een van de grootste klanten van Boeing, kondigde aan gesprekken met de Amerikanen over de aankoop van nieuwe vliegtuigen te hebben gestaakt. Ryanair was maandenlang met Boeing in conclaaf over de aankoop van nieuwe toestellen. Nu er een streep door de gesprekken is gegaan verliest Boeing in potentie tientallen miljarden dollars aan inkomsten.
Spotify
Muziekstreamingdienst Spotify sloot met een winst van 2,3 procent. Het van huis uit Zweedse bedrijf profiteerde van een adviesverhoging van KeyBanc. Volgens de analisten groeit het gebruikersbestand van Spotify harder dan bij concurrenten.
Chipmaker Intel (plus 0,3 procent) wil de komende tien jaar tientallen miljarden euro's steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Daarbij is er bijzonder aandacht voor de chiptekorten in de auto-industrie.
JD.com
JD.com won dik 4 procent. De Chinese e-commerce-onderneming kondigde de komst van een nieuwe president aan. Oprichter en topman Richard Liu doet op zijn beurt een stap terug. Verder won onlinedatingbedrijf Match Group 7,5 procent. Het bedrijf krijgt later deze maand een plek in de S&P 500.
Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 68,34 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 71,57 dollar per vat. De euro was 1,1840 dollar waard, gelijk aan het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.
47 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
2 uur geledenKILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.
4 uur geledenMANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.
4 uur geleden