Coronazorgen drukken sentiment op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan vooral om zorgen over de vertraging van het economisch herstel door de Delta-variant van het coronavirus. Beleggers keerden terug van een lang weekend. Maandag bleef maandag dicht vanwege Labor Day.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,8 procent lager op 35.100,00 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 4520,03 punten De Nasdaq steeg een fractie tot 15.374,33 punten.
Ford sloot de sessie met een winst van 0,5 procent. De autoproducent maakte bekend dat het Doug Field wegkaapt bij Apple. Field heeft de leiding over de Apple-autodivisie. Hij wordt bij Ford het hoofd van de divisie geavanceerde technologie.
Apple
Ondanks het vertrek van Field won Apple 1,6 procent. Het bedrijf presenteert op 14 september waarschijnlijk een nieuwe lijn iPhones. De lancering medio september resulteert doorgaans in een verkoophausse in de laatste week van Apple's fiscale vierde kwartaal.
Verder ging de aandacht uit naar vliegtuigmaker Boeing, die 1,8 procent verloor. De Ierse prijsvechter Ryanair, een van de grootste klanten van Boeing, kondigde aan gesprekken met de Amerikanen over de aankoop van nieuwe vliegtuigen te hebben gestaakt. Ryanair was maandenlang met Boeing in conclaaf over de aankoop van nieuwe toestellen. Nu er een streep door de gesprekken is gegaan verliest Boeing in potentie tientallen miljarden dollars aan inkomsten.
Spotify
Muziekstreamingdienst Spotify sloot met een winst van 2,3 procent. Het van huis uit Zweedse bedrijf profiteerde van een adviesverhoging van KeyBanc. Volgens de analisten groeit het gebruikersbestand van Spotify harder dan bij concurrenten.
Chipmaker Intel (plus 0,3 procent) wil de komende tien jaar tientallen miljarden euro's steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Daarbij is er bijzonder aandacht voor de chiptekorten in de auto-industrie.
JD.com
JD.com won dik 4 procent. De Chinese e-commerce-onderneming kondigde de komst van een nieuwe president aan. Oprichter en topman Richard Liu doet op zijn beurt een stap terug. Verder won onlinedatingbedrijf Match Group 7,5 procent. Het bedrijf krijgt later deze maand een plek in de S&P 500.
Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 68,34 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 71,57 dollar per vat. De euro was 1,1840 dollar waard, gelijk aan het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.
6 uur geleden