Coronazorgen bedreigen tennistoernooi Madrid
MADRID (ANP) - Het is hoogst onzeker of tennisster Kiki Bertens volgende maand haar titel kan gaan verdedigen in Madrid. De organisatie van het gecombineerde graveltoernooi voor mannen en vrouwen heeft van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid het advies gekregen om het evenement voor dit jaar te schrappen. De ATP- en WTA-toernooien in Madrid zouden eigenlijk in mei worden gehouden, maar ze zijn als gevolg van de coronacrisis verplaatst naar 12 tot en met 20 september.
In Madrid neemt het aantal besmettingen met het coronavirus sinds een paar dagen weer flink toe. De organisatie van het tennisevenement op La Caja Magica, het sportcomplex in Madrid, maakt zich zorgen. De overheid adviseert om het toernooi te cancelen, maar de organisatie wil de situatie nog even aankijken.
Bertens was vorig jaar de beste op het gravel in Madrid. De Westlandse boekte in de Spaanse hoofdstad de grootste toernooizege uit haar carrière. Ze steeg daardoor toen naar de vierde plaats op de wereldranglijst. Bertens twijfelt over het programma voor de komende weken. Eind augustus beginnen in New York de US Open.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
20 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
18 uur geleden