Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronazelftest van twee bedrijven goedgekeurd

Coronazelftest van twee bedrijven goedgekeurd

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid heeft twee tests goedgekeurd waarmee mensen zichzelf kunnen testen op het coronavirus. Het departement verwacht de eerste zelftests half april te ontvangen. Het ministerie denkt dat het om honderdduizenden exemplaren zal gaan. Die zullen dan beschikbaar worden gesteld aan het onderwijs, en aan werkgevers die hun werknemers willen testen.

Omdat de testen formeel medische hulpmiddelen zijn, moest het ministerie eerst een ontheffing verlenen. Dat is nu gebeurd, voor de testen van de bedrijven Roche en Biosynex. Het gaat om zogenoemde antigeentesten, die veel sneller een uitslag geven dan de PCR-test die vooral in de teststraten van de GGD wordt gebruikt.

De eerste testen, die het ministerie over enkele weken verwacht, gaan naar het onderwijs. Dat moet bijdragen aan de heropening van onderwijsinstellingen die nu nog gesloten zijn. "Ook voor werkgevers worden zelftesten beschikbaar gesteld om werknemers zichzelf preventief en frequent te kunnen laten testen", aldus het ministerie.

Apotheken en supermarkten

Uiteindelijk moeten mensen de testen ook kunnen kopen in apotheken en supermarkten. Wanneer dat zover is, is nog niet duidelijk.

Het ministerie van Onderwijs denkt dat met de zelftesten uitbraken kunnen worden voorkomen. In eerste instantie worden ze ingezet op middelbare scholen, om leerlingen en personeel te testen die in dezelfde ruimte zijn geweest als een besmet persoon. Daarnaast kan personeel zich twee keer per week preventief testen. "Dit geldt ook voor personeel van de kinderopvang, als de opvang in hetzelfde gebouw als de school zit", aldus het ministerie.

In het hoger onderwijs moeten studenten vanaf eind april zich één keer per week kunnen testen. "De rijksoverheid stelt hiervoor de testen beschikbaar, en de komende tijd wordt dit samen met de instellingen verder uitgewerkt. Ook voor het mbo zullen zelftesten beschikbaar worden gesteld."

Meer uit Binnenland

Cornald Maas heeft 'kwaadaardige vorm van chronische kanker'

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas heeft een "kwaadaardige vorm van chronische kanker". Dat vertelt de 62-jarige songfestivalcommentator zaterdag in een uitgebreid interview met het AD.

30 minuten geleden
Spookrijder bij Duiven onder invloed, vier gewonden bij ongeval

DUIVEN (ANP) - Een spookrijder die vrijdagavond bij het Gelderse Duiven op de A12 een verkeersongeluk veroorzaakte, verkeerde onder invloed van alcohol en drugs. Dat blijkt volgens de politie uit de eerste testen. Bij het ongeval vielen vier gewonden, onder wie de spookrijder zelf die naar het ziekenhuis is gebracht. Het is een 53-jarige man uit Didam. De man heeft vermoedelijk enkele kilometers op de verkeerde weghelft gereden.

30 minuten geleden
Schoof begonnen aan rondreis in Caribisch deel koninkrijk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof is begonnen aan zijn vijfdaagse rondreis langs het Caribische deel van het Nederlandse koninkrijk. Deze zaterdag begint hij met een bezoek aan Bonaire, waar de premier volgens zijn ministerie "diverse gesprekken voert en zich verdiept in de historie en de natuur".

1 uur geleden
Kermis Hoogland dicht nadat agenten met stenen werden bekogeld

HOOGLAND (ANP) - De politie heeft vrijdagavond tijdelijk de kermis in het Utrechtse Hoogland gesloten. De politie greep in toen het onrustig werd op het terrein aan de Hamseweg. Daarop richtten de aanwezigen zich tegen de agenten, die met verschillende voorwerpen, waaronder stenen, werden bekogeld.

1 uur geleden
LAKS ontvangt 21.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.

14 uur geleden
Wegwerk aan A12 begonnen, drukke verkeersader negen dagen dicht

UTRECHT (ANP) - De snelweg A12 tussen Veenendaal en Utrecht is sinds vrijdagavond dicht voor al het verkeer in de richting van Utrecht door werkzaamheden. Over een lengte van dertig kilometer krijgt de weg stiller asfalt, nieuwe verlichting, verbeterde vangrails en ook worden borden onderhouden. De werkzaamheden duren tot 19 mei 05.00 uur.

14 uur geleden
Startschot maanden van wegwerkzaamheden rond Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.

15 uur geleden