Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavrees zet Wall Street opnieuw flink lager

Coronavrees zet Wall Street opnieuw flink lager

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag vanwege coronavrees opnieuw met stevige verliezen gesloten. De verdere verspreiding van het virus hield de financiële markten in de greep. De in New York erg belangrijke S&P 500-index is in vier handelsdagen al met meer dan 7,5 procent weggezakt.

Dinsdag sloot de brede S&P 500 op 3128,21 punten, wat neerkomt op een daling met 3 procent. De Dow-Jonesindex eindigde 3,2 procent lager op 27.081,36 punten en technologiegraadmeter Nasdaq leverde 2,8 procent in op 8965,61 punten.

Diverse grote beursfondsen kwamen met updates over de financiële gevolgen van de epidemie. Zo stelde creditcardbedrijf Mastercard (min 6,7 procent) zijn verwachtingen over de omzetgroei dit kwartaal naar beneden bij, doordat het coronavirus een rem zet op internationale reizen en aanverwante aankopen. Vliegmaatschappij United Airlines (min 6,5 procent) liet zijn winstdoel los wegens de gekelderde vraag naar tickets voor vluchten naar Azië. En JPMorgan Chase (min 4,5 procent) kwam met beperkingen voor reizen van zijn personeel in Italië.

Macy's

Onlinereisbureau Expedia (min 3 procent) stond om een andere reden in de schijnwerpers. Het moederbedrijf van onder andere Trivago gaat zo'n 3000 banen schrappen. Verder kwam Home Depot met cijfers over het vierde kwartaal. De doe-het-zelfketen meldde een toename van de vergelijkbare verkopen. Het aandeel zakte niettemin 1 procent. Warenhuisketen Macy's overtrof in het laatste kwartaal van 2019 de gemiddelde winstverwachtingen op Wall Street, geholpen door sterke verkopen rond de feestdagen. De vooruitzichten werden echter niet opgeschroefd. Het aandeel ging 5,5 procent onderuit.

Farmaceut Mallinckrodt maakte een koerssprong van bijna 14 procent. Het bedrijf heeft een schikking getroffen met Amerikaanse openbaar aanklagers in een onderzoek naar betrokkenheid bij de opiatencrisis in de Verenigde Staten. Het bedrijf vroeg ook faillissementsbescherming aan voor zijn onderdeel voor generieke geneesmiddelen.

De euro was 1,0884 dollar waard, tegen 1,0877 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent minder op 49,81 dollar. Brentolie werd 2,7 procent goedkoper op 54,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

4 uur geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

5 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

6 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

6 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

8 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

9 uur geleden