Coronavrees zet Wall Street opnieuw flink lager
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag vanwege coronavrees opnieuw met stevige verliezen gesloten. De verdere verspreiding van het virus hield de financiële markten in de greep. De in New York erg belangrijke S&P 500-index is in vier handelsdagen al met meer dan 7,5 procent weggezakt.
Dinsdag sloot de brede S&P 500 op 3128,21 punten, wat neerkomt op een daling met 3 procent. De Dow-Jonesindex eindigde 3,2 procent lager op 27.081,36 punten en technologiegraadmeter Nasdaq leverde 2,8 procent in op 8965,61 punten.
Diverse grote beursfondsen kwamen met updates over de financiële gevolgen van de epidemie. Zo stelde creditcardbedrijf Mastercard (min 6,7 procent) zijn verwachtingen over de omzetgroei dit kwartaal naar beneden bij, doordat het coronavirus een rem zet op internationale reizen en aanverwante aankopen. Vliegmaatschappij United Airlines (min 6,5 procent) liet zijn winstdoel los wegens de gekelderde vraag naar tickets voor vluchten naar Azië. En JPMorgan Chase (min 4,5 procent) kwam met beperkingen voor reizen van zijn personeel in Italië.
Macy's
Onlinereisbureau Expedia (min 3 procent) stond om een andere reden in de schijnwerpers. Het moederbedrijf van onder andere Trivago gaat zo'n 3000 banen schrappen. Verder kwam Home Depot met cijfers over het vierde kwartaal. De doe-het-zelfketen meldde een toename van de vergelijkbare verkopen. Het aandeel zakte niettemin 1 procent. Warenhuisketen Macy's overtrof in het laatste kwartaal van 2019 de gemiddelde winstverwachtingen op Wall Street, geholpen door sterke verkopen rond de feestdagen. De vooruitzichten werden echter niet opgeschroefd. Het aandeel ging 5,5 procent onderuit.
Farmaceut Mallinckrodt maakte een koerssprong van bijna 14 procent. Het bedrijf heeft een schikking getroffen met Amerikaanse openbaar aanklagers in een onderzoek naar betrokkenheid bij de opiatencrisis in de Verenigde Staten. Het bedrijf vroeg ook faillissementsbescherming aan voor zijn onderdeel voor generieke geneesmiddelen.
De euro was 1,0884 dollar waard, tegen 1,0877 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent minder op 49,81 dollar. Brentolie werd 2,7 procent goedkoper op 54,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
6 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
7 uur geleden