Coronavrees drukt Wall Street in het rood
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers gesloten. De coronavrees laaide op bij beleggers op Wall Street na het nieuws dat Apple winkels in de Verenigde Staten weer gaat sluiten vanwege een nieuwe golf aan coronabesmettingen. Bij opening kreeg de stemming juist nog steun door positieve berichten aan het Chinees-Amerikaanse handelsfront en optimisme over het economisch herstel van de crisis.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 25.870,37 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 3095,33 punten en de techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 10.004,42 punten.
Het gaat om elf Apple Stores in de staten Florida, Arizona, North Carolina en South Carolina. Het bedrijf doet dat naar eigen zeggen uit voorzorg. Apple had net vrijwel alle winkels in de VS weer geopend. Die waren geruime tijd dicht vanwege maatregelen om het virus in te dammen. Het aandeel Apple verloor 0,6 procent.
China
Eerder op de dag kwamen er berichten dat China toch weer meer sojabonen, maïs en ethanol gaat kopen uit de VS en daarmee voldoet aan het voorlopige handelsakkoord met Washington. De mogelijkheid tot vernieuwde escalatie van het handelsconflict tussen de twee grootmachten, die inmiddels ook op politiek gebied overhoop liggen over onder meer Hongkong, had de afgelopen dagen gezorgd voor voorzichtigheid bij handelaren.
Ook bioscoopketen AMC Entertainment (min 2 procent) stond in de belangstelling. Het bedrijf is van plan om vanaf half juli zijn bioscopen weer te openen. Daarbij neemt het wel veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus zoals het verlagen van de capaciteit van de filmzalen, vaker schoonmaken, mondkapjes voor bezoekers en minder keuze uit snacks.
Verder kwam vuurwapenproducent Smith & Wesson met cijfers en verloor 5,5 procent, na een stevige opmars de afgelopen tijd. De onderneming is bezig met een afsplitsing van haar divisie voor spullen voor activiteiten in de natuur genaamd American Outdoor Brands. Die verkoopt bijvoorbeeld messen, kleding en gereedschap om te vissen.
Ford Motor
Autoconcern Ford Motor maakte bekend zijn productie in de VS vanaf maandag weer volledig te hervatten, twee weken eerder dan oorspronkelijk gepland. Ford ging desondanks 1,5 procent omlaag.
De euro was 1,1180 dollar waard, tegen 1,1190 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 39,57 dollar. Brentolie steeg 1,2 procent in prijs tot 41,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.
11 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.
44 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Porsche heeft in de eerste helft van 2026 veel minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in Noord-Amerika, China en in thuisland Duitsland daalde het aantal verkochte Porsches. De bekende Porsche 911 werd wel meer verkocht dan vorig jaar in deze periode.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariërs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.
2 uur geleden