Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavrees drukt stemming op Wall Street

Coronavrees drukt stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nervositeit vanwege de sterke toename van het aantal nieuwe coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten, maar ook in andere landen, speelde gedurende de sessie op. Eerder had juist optimisme over extra stimuleringsmaatregelen nog de overhand.

Beleggers waren onder meer gespitst op de verklaring van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in het Amerikaanse Congres. Die drong er bij de politiek onder meer op aan niet te snel de crisissteunmaatregelen voor huishoudens en kleine bedrijven af te bouwen.

De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie uiteindelijk 0,7 procent lager op 26.119,61 punten. De brede S&P 500 speelde zijn eerdere winst ook kwijt en verloor 0,4 procent tot 3113,49 punten. Techgraadmeter Nasdaq bleef met een winst van 0,2 procent tot 9910,53 punten nog net wel aan de goede kant van de streep.

Oracle

Softwarebedrijf Oracle verloor 5,6 procent aan beurswaarde. Het concern kampte de voorbije periode met een lagere omzet omdat aankopen van softwarelicenties door bedrijven die hard werden geraakt door de crisis werden uitgesteld. Aanbiedingensite Groupon kwam ook met resultaten. Het aandeel verloor 21 procent ondanks opmerkingen van het bedrijf dat het herstel sneller inzet dan verwacht.

Verder liepen beleggers niet echt warm voor de belofte van Zoom Video Communications om binnenkort voor alle versies van zijn app voor videovergaderingen volledige versleuteling aan te bieden. Het technologiebedrijf verloor 2,4 procent aan beurswaarde.

Hertz Global

Cruisemaatschappij Norwegian Cruise Line stond met een verlies van 8,4 procent duidelijk bij de verliezers. Het bedrijf verwacht op z'n vroegst dat pas begin oktober weer gevaren gaat worden met cruiseschepen. Daarmee verlengt het bedrijf de periode dat zijn vloot voor anker blijft liggen. Branchegenoten Carnival en Royal Caribbean Cruises sloten ook in het rood.

Hertz Global (plus 2,6 procent) schortte zijn plannen op om geld op te halen door de verkoop van nieuwe aandelen. Deze werden door de failliete autoverhuurder eerder als potentieel "waardeloos" beschreven. Regelgevers gingen niet akkoord met de transactie.

De euro was 1,1238 dollar waard, tegen 1,1215 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse kostte 1,7 procent minder op 37,74 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 40,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

25 minuten geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

45 minuten geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

1 uur geleden
Wall Street begint 2026 gemengd, Tesla stijgt na verkoopcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.

2 uur geleden
Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.

2 uur geleden
Beroemde pier van Brighton staat te koop

BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.

3 uur geleden
Inmiddels honderden annuleringen op Schiphol door winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.

3 uur geleden