Coronavrees drukt stemming op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nervositeit vanwege de sterke toename van het aantal nieuwe coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten, maar ook in andere landen, speelde gedurende de sessie op. Eerder had juist optimisme over extra stimuleringsmaatregelen nog de overhand.
Beleggers waren onder meer gespitst op de verklaring van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in het Amerikaanse Congres. Die drong er bij de politiek onder meer op aan niet te snel de crisissteunmaatregelen voor huishoudens en kleine bedrijven af te bouwen.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie uiteindelijk 0,7 procent lager op 26.119,61 punten. De brede S&P 500 speelde zijn eerdere winst ook kwijt en verloor 0,4 procent tot 3113,49 punten. Techgraadmeter Nasdaq bleef met een winst van 0,2 procent tot 9910,53 punten nog net wel aan de goede kant van de streep.
Oracle
Softwarebedrijf Oracle verloor 5,6 procent aan beurswaarde. Het concern kampte de voorbije periode met een lagere omzet omdat aankopen van softwarelicenties door bedrijven die hard werden geraakt door de crisis werden uitgesteld. Aanbiedingensite Groupon kwam ook met resultaten. Het aandeel verloor 21 procent ondanks opmerkingen van het bedrijf dat het herstel sneller inzet dan verwacht.
Verder liepen beleggers niet echt warm voor de belofte van Zoom Video Communications om binnenkort voor alle versies van zijn app voor videovergaderingen volledige versleuteling aan te bieden. Het technologiebedrijf verloor 2,4 procent aan beurswaarde.
Hertz Global
Cruisemaatschappij Norwegian Cruise Line stond met een verlies van 8,4 procent duidelijk bij de verliezers. Het bedrijf verwacht op z'n vroegst dat pas begin oktober weer gevaren gaat worden met cruiseschepen. Daarmee verlengt het bedrijf de periode dat zijn vloot voor anker blijft liggen. Branchegenoten Carnival en Royal Caribbean Cruises sloten ook in het rood.
Hertz Global (plus 2,6 procent) schortte zijn plannen op om geld op te halen door de verkoop van nieuwe aandelen. Deze werden door de failliete autoverhuurder eerder als potentieel "waardeloos" beschreven. Regelgevers gingen niet akkoord met de transactie.
De euro was 1,1238 dollar waard, tegen 1,1215 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse kostte 1,7 procent minder op 37,74 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 40,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager aan een nieuwe handelsweek begonnen. Het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran in het Midden-Oosten drukte de stemming. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse verfconcern Nippon Paint wil 7,5 miljard euro betalen voor een overname van de consumententak van AkzoNobel. Het Nederlandse bedrijf bevestigde maandag na geruchten meerdere voorstellen te hebben gekregen, maar wil hier niet op ingaan. De onderneming achter merken als Flexa en Sikkens werkt al langer aan een fusie met het Amerikaanse Axalta en kiest ervoor daarmee door te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars willen dat Nederland zich beter voorbereidt op extreme neerslag. Ze roepen op tot een landelijke, wettelijke norm over wateroverlast. Nieuwe woningen en bedrijfspanden moeten beter bestand zijn tegen zware regenval, stelt het Verbond van Verzekeraars maandag.
1 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) is een massaclaim tegen de betaaldienst Klarna gestart. De stichting stelt dat het bedrijf met zijn diensten voor achteraf betalen de regels voor consumentenkrediet overtreedt. Daardoor zouden consumenten onterechte vorderingen, extra kosten en oplopende schulden krijgen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog, nadat de Verenigde Staten en Iran over en weer nieuwe aanvallen hebben uitgevoerd. Beide landen geven ook tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
16 uur geleden