Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavrees drukt stemming beurzen, Heineken sterkste daler AEX

Coronavrees drukt stemming beurzen, Heineken sterkste daler AEX

AMSTERDAM (ANP) - Het sentiment op de Europese beurzen was dinsdag negatief. Vooral de zorgen over de nieuwe Omikron-coronavariant, waartegen de huidige vaccins mogelijk minder goed werken, zorgde voor een bedrukte stemming. Zo ging de olieprijs hard onderuit, mogelijk voorsorterend op een mindere vraag. Bierbrouwer Heineken was de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam met een verlies van bijna 6 procent.

De koersdruk op de aandelenmarkten volgde op uitlatingen van topman Stéphane Bancel van de Amerikaanse vaccinmaker Moderna. Hij zei tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat de huidige vaccins waarschijnlijk minder effectief zijn tegen de nieuwe coronavariant en dat het maanden kan duren om een nieuw vaccin te produceren. Verder waarschuwde voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve voor de impact van de Omikron-variant op bijvoorbeeld de inflatie en verdere problemen in de toeleveringsketen.

De AEX-index sloot de sessie met een min van 1,2 procent op 777,39 punten. Naast het koersverlies van Heineken drukte ook de minnen van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway (min 5,1 procent), vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 3 procent) en levensmiddelenconcern Unilever (min 2,6 procent) duidelijk op de graadmeter.

Shell

Shell verloor in het kielzog van de lagere olieprijzen 1,5 procent. Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat de maatschappij overweegt weer in Libië actief te worden. Naast olie en gas zou het ook om de ontwikkeling van zonneparken gaan. Vanwege de onrust verliet Shell het Afrikaanse land zo'n tien jaar geleden. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,2 procent minder op 67,01 dollar en Brentolie zakte 3,6 procent in prijs tot 70,79 dollar.

De MidKap verloor 0,8 procent tot 1027,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,8 procent. De inflatie in het eurogebied liep in november op tot 4,9 procent. Dat is het hoogste niveau sinds het begin van de metingen 25 jaar geleden.

easyJet

In Londen verloor easyJet 1,2 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij vervoerde in het afgelopen boekjaar veel minder passagiers, vanwege reisbeperkingen. Ook leed het bedrijf opnieuw verlies. Volgens easyJet is het nog te vroeg om te zeggen welke impact de Omikron-variant zal hebben op Europese reizen. Sectorgenoot Air France-KLM leverde in de MidKap in Amsterdam 2,9 procent in.

De euro was 1,1277 dollar waard, tegen 1,1262 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

1 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

3 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

3 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

3 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

3 uur geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

3 uur geleden