Coronavirus zorgt na rustdag voor afhakers in Vuelta
ELCHE (ANP) - Het coronavirus heeft opnieuw een aantal renners gedwongen om de Ronde van Spanje te verlaten. De Brit Ethan Hayter (Ineos Grenadiers), de Australiër Harry Sweeny (Lotto Soudal) en José Herrada uit Spanje (Cofidis) testten allemaal positief. Voor hen is de Vuelta daarom voorbij.
Heel wat renners moesten de etappekoers de afgelopen dagen om dezelfde reden verlaten, onder wie de Nederlanders Daan Hoole (na de vierde etappe) en Wout Poels (na de achtste etappe). Op de rustdag haakten Edoardo Affini, Mathias Nørgaard en Jarrad Drizners af.
De Vuelta gaat dinsdag verder met een individuele tijdrit over bijna 31 kilometer tussen Elche en Alicante. Remco Evenepoel, de Belg die de rode leiderstrui draagt, hoopt op het vlakke parcours zijn voorsprong in het klassement uit te breiden. Evenepoel behoort tot de favorieten voor de ritwinst. Hayter, de Britse kampioen tijdrijden, werd ook gezien als kanshebber. Hij stond in het algemeen klassement op de 79e plaats, vlak voor Herrada (82e) en Sweeny (89e).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
13 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
13 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden