Coronavirus zorgt na rustdag voor afhakers in Vuelta
ELCHE (ANP) - Het coronavirus heeft opnieuw een aantal renners gedwongen om de Ronde van Spanje te verlaten. De Brit Ethan Hayter (Ineos Grenadiers), de Australiër Harry Sweeny (Lotto Soudal) en José Herrada uit Spanje (Cofidis) testten allemaal positief. Voor hen is de Vuelta daarom voorbij.
Heel wat renners moesten de etappekoers de afgelopen dagen om dezelfde reden verlaten, onder wie de Nederlanders Daan Hoole (na de vierde etappe) en Wout Poels (na de achtste etappe). Op de rustdag haakten Edoardo Affini, Mathias Nørgaard en Jarrad Drizners af.
De Vuelta gaat dinsdag verder met een individuele tijdrit over bijna 31 kilometer tussen Elche en Alicante. Remco Evenepoel, de Belg die de rode leiderstrui draagt, hoopt op het vlakke parcours zijn voorsprong in het klassement uit te breiden. Evenepoel behoort tot de favorieten voor de ritwinst. Hayter, de Britse kampioen tijdrijden, werd ook gezien als kanshebber. Hij stond in het algemeen klassement op de 79e plaats, vlak voor Herrada (82e) en Sweeny (89e).
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
3 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
18 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
19 uur geleden