Coronavirus zorgt bij meerderheid bouwers voor stilstand
AMSTERDAM (ANP) - Door de coronacrisis is vorige maand bij een meerderheid van de bouwbedrijven in Nederland het werk stilgelegd. In een peiling van het Economisch Instituut de Bouw gaven zes op de tien bouwondernemers aan dat het werk in maart was gestagneerd. Een maand eerder was dit bij een op de drie ondernemers het geval.
De coronacrisis wordt als hoofdoorzaak aangewezen. Bij bouwers van woningen en utiliteitspanden, zoals kantoren en bedrijfshallen, stokte de aanvoer van materiaal door de virusuitbraak. Bouwbedrijven die vooral aan water- en wegenbouw werken, kampten met problemen bij onderaannemers.
De hoeveelheid toekomstig werk voor bouwbedrijven nam in maart verder af. In totaal hadden ze voor 9,4 maanden werk. Dat is drie tiende maand minder dan in februari. Dat kwam vooral door een sterke afname van werk voor woningbouwers en in de utiliteitsbouw. In de grond- water- en wegenbouw nam de voorraad werk juist iets toe.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
7 uur geleden