Coronavirus zorgt bij meerderheid bouwers voor stilstand
AMSTERDAM (ANP) - Door de coronacrisis is vorige maand bij een meerderheid van de bouwbedrijven in Nederland het werk stilgelegd. In een peiling van het Economisch Instituut de Bouw gaven zes op de tien bouwondernemers aan dat het werk in maart was gestagneerd. Een maand eerder was dit bij een op de drie ondernemers het geval.
De coronacrisis wordt als hoofdoorzaak aangewezen. Bij bouwers van woningen en utiliteitspanden, zoals kantoren en bedrijfshallen, stokte de aanvoer van materiaal door de virusuitbraak. Bouwbedrijven die vooral aan water- en wegenbouw werken, kampten met problemen bij onderaannemers.
De hoeveelheid toekomstig werk voor bouwbedrijven nam in maart verder af. In totaal hadden ze voor 9,4 maanden werk. Dat is drie tiende maand minder dan in februari. Dat kwam vooral door een sterke afname van werk voor woningbouwers en in de utiliteitsbouw. In de grond- water- en wegenbouw nam de voorraad werk juist iets toe.
Meer uit Financieel
YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
20 minuten geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.
2 uur geleden