Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus zit ook Preventieakkoord dwars

Coronavirus zit ook Preventieakkoord dwars

BILTHOVEN (ANP) - De voor het afgelopen jaar in het Nationaal Preventieakkoord (NPA) gestelde maatregelen om roken, overgewicht en problematisch drinken te verminderen zijn er maar voor een derde gekomen. Een deel van de deelnemers in het akkoord wijt dit aan het coronavirus, meldt het gezondheidsinstituut RIVM.

"Activiteiten konden niet doorgaan of zijn uitgesteld door bijvoorbeeld de maatregelen om contacten te beperken of doordat instanties gesloten waren. Ook hadden bijvoorbeeld de zorg, de horeca en het onderwijs vanwege corona regelmatig andere prioriteiten dan leefstijlpreventie", aldus het RIVM.

Er waren 39 doelen gesteld voor 2020. Er zijn er dertien bereikt. Hogere accijnzen op tabak bijvoorbeeld zijn er gekomen, kinderboerderijen en speeltuinen werden echter nog niet geheel rookvrij. Minder calorieën in A-merk frisdranken werden geregeld, maar minder calorieën in bepaalde andere voedingsmiddelen nog niet.

Met het Nationaal Preventieakkoord willen alle deelnemende partijen in een aantal jaren de leefstijl van Nederlanders helpen verbeteren. De Rijksoverheid sloot het af met meer dan zeventig maatschappelijke organisaties.

Meer uit Binnenland

Iets minder voedselverspilling, doel halvering nog ver weg

DEN HAAG (ANP) - De verspilling van eten door consumenten, bedrijven en restaurants is in acht jaar tijd met 17 procent gedaald. Om het doel om in 2030 de verspilling ten opzichte van 2030 te halveren te halen, "is nog werk te verzetten," aldus het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

1 uur geleden
Dodelijke brand Roermond veroorzaakt door brandstichting

ROERMOND (ANP) - De brand in een huis in Roermond waarbij twee mensen om het leven kwamen, is veroorzaakt door brandstichting, meldt de politie donderdag. De politie zei hier eerder al rekening mee te houden.

1 uur geleden
Drie medeverdachten kunstroof Assen niet vervolgd, rol te klein

ASSEN (ANP) - Drie van de vier medeverdachten in de zaak over de kunstroof Assen worden niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie is van mening dat hun rol daarvoor te klein is. "Hoewel zij de hoofdverdachten hebben geholpen met ondersteunende handelingen, kan in de ogen van het OM niet bewezen worden dat zij wisten dat hun handelingen te maken hadden met de roof", meldt het OM donderdag.

1 uur geleden
Verontreiniging Maas leidt tot meer kalk in Limburgs drinkwater

ROERMOND (ANP) - In het noorden en midden van Limburg moeten inwoners en bedrijven tijdelijk rekening houden met wat meer kalk in het drinkwater. Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) kan sinds begin augustus geen water uit de Maas gebruiken voor de drinkwaterproductie, omdat de rivier verontreinigd is met een bestrijdingsmiddel. Het bedrijf schakelt nu volledig over op diep grondwater en daarin zit van nature meer kalk. "Dit is volledig veilig en gezond."

3 uur geleden
Vrouw (83) neergestoken in woning Geldrop, echtgenoot aangehouden

GELDROP (ANP) - In het Brabantse Geldrop is een 83-jarige vrouw neergestoken door vermoedelijk haar man. Ze is gewond naar het ziekenhuis gebracht. De 83-jarige echtgenoot is aangehouden, meldt de politie.

6 uur geleden
Klimaatstudie: meer kans op natuurbranden in Spanje en Portugal

LISSABON (ANP) - Door klimaatverandering is er nu veel meer kans op het ontstaan van hevige natuurbranden in Spanje en Portugal. Klimaatonderzoekers hebben berekend dat heet, droog en winderig weer zo'n 40 keer waarschijnlijker is dan voor het industriële tijdperk. Deze zomer kampten beide Zuid-Europese landen met dit soort weer en met zeer hevige branden.

9 uur geleden
Defensie opent nieuw hoofdkwartier

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse krijgsmacht opent donderdag een nieuw operationeel hoofdkwartier van waaruit alle defensieonderdelen beter aangestuurd moeten worden. Het Netherlands Joint Force Command huist voorlopig in het ministerie van Defensie, maar krijgt op termijn een eigen locatie. Dat laten commandant der strijdkrachten Onno Eichelsheim en defensieminister Ruben Brekelmans aan het AD weten.

9 uur geleden