Coronavirus zit maker Ray-Ban-zonnebrillen dwars
CHARENTON-LE-PONT (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe coronavirus drukt op de verkoop van brillen in met name China. Brillengigant EssilorLuxottica houdt daarom rekening met tegenvallende opbrengsten in de eerste helft van het jaar. Zelfs als de verkopen snel weer zullen aantrekken, zal de omzetgroei van de maker van onder meer Ray-Ban-zonnebrillen lager zijn dan de laatste jaren gebruikelijk was.
Afgelopen jaar wist het concern zijn omzet nog met meer dan 7 procent op te krikken tot 17,4 miljard euro. Voor heel 2020 gaat EssilorLuxottica nu uit van 3 tot 5 procent groei, bij constante wisselkoersen. De nettowinst, aangepast voor kosten die gemaakt werden in verband met de eerdere fusie tussen het Franse Essilor en het Italiaanse Luxottica, steeg vorig jaar met dik 9 procent tot 1,9 miljard euro.
Er was afgelopen jaar nog veel gedoe over onder meer de winstgevendheid bij het concern. EssilorLuxottica kampte met gerommel in het hoogste management vanwege een machtsstrijd tussen topbestuurders. Daarnaast rammelde de activistische investeerder Third Point aan de poort. Volgens het hedgefonds zou de brillencombinatie veel meer synergievoordelen uit haar fusie kunnen halen. De onderneming is inmiddels op zoek naar een nieuwe topbestuurder. Dat moet voor het einde van dit jaar geregeld zijn. Vrijdag werd alvast een extra financieel directeur benoemd.
EssilorLuxottica is tevens de koper van het in Amsterdam genoteerde optiekbedrijf GrandVision, bekend van ketens als EyeWish en Pearle. Het duurt waarschijnlijk nog wel een tijd voor die miljardendeal rond is. De Europese Commissie doet momenteel onderzoek naar de gevolgen voor de concurrentie op de brillenmarkt. Ook in Brazilië, Chili, Mexico en Turkije houden autoriteiten de deal tegen het licht. Toezichthouders in de Verenigde Staten, Rusland en Colombia zijn al wel akkoord.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
12 uur geleden