Coronavirus zet Nikkei onder druk
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is dinsdag lager gesloten. De vrees voor het coronavirus, dat volgens China overdraagbaar is van mens op mens, zorgde vooral voor verliezen onder de luchtvaartmaatschappijen. De beurshandel stond verder in het teken van de Bank of Japan, die conform verwachting het monetaire beleid ongewijzigd liet. De centrale bank verhoogde daarnaast de economische groeiverwachtingen.
De Nikkei in Tokio ging met een verlies van 0,9 procent de dag uit op 23.864,56 punten. Japan Airlines zakte 3 procent. Beleggers vrezen dat mensen minder gaan reizen door het coronavirus, dat verwant is aan het SARS-virus dat in 2003 veel onrust veroorzaakte en over de hele wereld ruim zevenhonderd levens eiste.
Miljoenen Chinezen gaan binnenkort echter op reis om Chinees Nieuwjaar te vieren. De makers van luchtreinigers en andere beschermingsproducten zoals mondmaskers zaten dan ook in de lift. Het Japanse Azearth maakte een koerssprong van ruim 16 procent en Airtech Japan dikte 8 procent aan.
De Chinese beurzen gingen eveneens omlaag. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,3 procent in de min. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,5 procent. Kredietbeoordelingsbureau Moody's verlaagde de kredietrating voor Hongkong vanwege de aanhoudende protesten in de stad. De Kospi in Seoul verloor 1 procent en in Sydney eindigde de All Ordinaries-index 0,2 procent in de min.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.
3 uur geledenFLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
5 uur geleden