
Coronavirus zaait onrust op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen woensdag opnieuw omlaag na de zware verliesbeurten in de afgelopen dagen. De verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus in landen buiten China en de onzekerheid over de economische impact van de virusuitbraak bleven voor onrust zorgen op de financiële markten. Op het Damrak waren Wolters Kluwer en ASMI uitblinkers dankzij goed ontvangen resultaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,8 procent lager op 572,50 punten. De hoofdindex stond eerder op de ochtend nog 3 procent lager. De MidKap daalde 1,1 procent tot 897,95 punten. Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 2,1 procent. De beurs in Milaan hield het verlies beperkt tot 0,7 procent.
Grootste daler in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een min van 4,9 procent. Wolters Kluwer (plus 2,5 procent) ging aan kop. De informatieleverancier behaalde in 2019 meer omzet en winst. Ook voor dit jaar wordt een verdere winstgroei voorzien. ASMI (plus 6,1 procent) was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. De toeleverancier aan de chipindustrie boekte afgelopen kwartaal meer winst. Kabel- en telecomconcern Altice Europe sloot de rij met een verlies van 4,9 procent.
Kiadis Pharma
Bij de kleinere bedrijven steeg biotechbedrijf Kiadis Pharma bijna 23 procent. De Amerikaanse geneesmiddelenwaakhond FDA heeft toestemming gegeven voor een onderzoek naar medicijnen die met behulp van Kiadis' technologie zijn ontwikkeld. NIBC klom 1 procent. Het bestuur van de Haagse zakenbank steunt het overnamebod van 9,85 euro per aandeel van investeerder Blackstone.
In Frankfurt zakte Lufthansa 1,9 procent. De Duitse luchtvaartmaatschappij kondigde maatregelen aan om de kosten te verlagen vanwege de impact van het coronavirus. In Amsterdam daalde concurrent Air France-KLM 0,8 procent. Danone klom 1,1 procent in Parijs dankzij goede resultaten van het Franse voedingsconcern. PSA, de eigenaar van de automerken Peugeot, Opel en Citroën, kwam ook met cijfers en won 2,2 procent.
De euro bleef vrijwel vlak op 1,0876 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 49,27 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent minder op 54,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.
6 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.
7 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft stopt met bepaalde diensten voor het Israëlische leger. Dat heeft het Amerikaanse concern gedaan na een onderzoek naar aanleiding van berichtgeving van de Britse krant The Guardian dat zijn software wordt gebruikt in de oorlog in Gaza.
7 uur geleden