Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus verspreidt zich snel over Europa

Coronavirus verspreidt zich snel over Europa

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe coronavirus verspreidt zich snel over de wereld. De uitbraak begon in de Chinese stad Wuhan en wordt nu in steeds meer landen waargenomen.

In China zijn 78.064 mensen besmet met het virus en 2715 mensen zijn eraan overleden. Na China zijn de meeste besmettingen vastgesteld in Zuid-Korea. 1261 mensen daar hebben het virus opgelopen en er zijn twaalf mensen overleden.

Italië is vooralsnog het hardst getroffen in Europa. Zeker 352 mensen zijn daar besmet, de meeste gevallen zijn vastgesteld in de noordelijke regio's Veneto en Lombardije. In Italië zijn elf mensen overleden door het longvirus.

Meeste mensen herstellen

Op het Canarische eiland Tenerife (Spanje) moeten zeker duizend mensen, onder wie dertien Nederlanders, in hun hotel blijven, omdat drie Italianen die besmet zijn met het virus daar op Tenerife achter kwamen. Eerder zaten vijf Nederlanders twee weken vast op een cruiseschip in Japan waar het virus was vastgesteld.

Andere Europese landen waar meerdere mensen het virus hebben opgelopen zijn Frankrijk (veertien gevallen), het Verenigd Koninkrijk (dertien gevallen), Spanje (negen gevallen) en Oostenrijk (twee gevallen). In België, Zwitserland, Kroatië, Finland en Zweden is het longvirus bij een persoon vastgesteld. In Frankrijk zijn twee mensen overleden aan het virus. Het totale aantal doden in Europa komt daarmee op dertien.

De meeste mensen die het virus oplopen, herstellen weer. Er zijn ongeveer 2766 mensen wereldwijd overleden en zeker 30.278 mensen zijn genezen.

Meer uit Gezond

Amsterdam UMC gaat luchtvervuiling bijhouden in patiëntendossiers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC gaat in patiëntendossiers bijhouden in hoeverre patiënten in hun woonomgeving worden blootgesteld aan luchtvervuiling. Het ziekenhuis hoopt patiënten daardoor persoonlijke en praktische tips te kunnen geven om de risico's van luchtverontreiniging te verkleinen, bevestigt kinderarts Berber Kapitein na berichtgeving door RTL Nieuws.

9 uur geleden
Nieuwe variant van coronavirus leidt niet tot andere klachten

BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 dagen geleden
Betere afspraken nodig over aanvaardbare prijzen dure medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

2 dagen geleden
Werkloosheid stijgt naar hoogste niveau in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.

2 dagen geleden
Onderzoek: minder kans op werk voor mensen met diabetes type 2

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.

2 dagen geleden
Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

5 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

1 week geleden