Coronavirus treft ook toernooi waterpoloërs en zwemevenementen
NIEUWEGEIN (ANP) - Het olympisch kwalificatietoernooi van de waterpoloërs in Rotterdam is uitgesteld wegens het coronavirus. Het OKT zou plaatsvinden van 22 tot en met 29 maart, maar wordt ruim twee maanden naar achteren geschoven: van 31 mei tot en met 7 juni. Zwemcentrum Rotterdam blijft de locatie.
Eerder werd het OKT van de waterpolovrouwen al verplaatst: van 8 tot en met 15 maart naar 17 tot en met 24 mei. Dat toernooi zou oorspronkelijk in het Italiaanse Triëst worden gespeeld. De internationale zwembond FINA maakt halverwege april bekend waar dit toernooi gaat plaatsvinden.
De Swim Cup van 9 tot en met 12 april voor de zwemmers in Eindhoven, die ook dient als olympisch kwalificatiemoment, is eveneens van de kalender gehaald. Hetzelfde geldt voor de Swim Cup in Den Haag (3 tot en met 5 april) en een aantal duels in de World League van de waterpolosters.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
2 dagen geleden