Coronavirus treft gezin Belgische prins
BRUSSEL (ANP) - Het gezin van de Belgische prins Laurent is getroffen door het coronavirus. Iemand raakte besmet en werd heel erg moe, maar is nu aan de betere hand. Dat vertelt de prins, de jongere broer van de Belgische koning Filip, aan de VRT.
Wie er ziek is geworden, wil de 56-jarige prins uit privacyoverwegingen niet kwijt. Laurent en zijn vrouw Claire hebben drie kinderen. Het gezin is heel heel voorzichtig, zegt hij. "We komen alleen buiten om te sporten, en dat met mondmasker en handschoenen."
Laurent werd in 2014 in een kunstmatige coma gehouden na een longontsteking, maar zegt niet bang te zijn. "Als u moet doodgaan, moet u doodgaan."
De prins wordt gezien als het zwarte schaap van de Belgische koninklijke familie, mede vanwege een reeks schandaaltjes.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De winnende combinatie van het loterijspel EuroMillions is dinsdag geraden door een speler in België. De winnaar ontvangt een kleine 175 miljoen euro - 174.984.088 euro om precies te zijn. Dat staat op de website van de Belgische Nationale Loterij. Het is volgens die website het hoogste bedrag dat in België ooit werd gewonnen met EuroMillions.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens de Iraanse staatsomroep IRIB zijn de Amerikaanse aanvallen langs de Iraanse zuidkust, nabij de Straat van Hormuz, opgehouden. "De situatie is nu naar verluidt rustig", aldus IRIB op Telegram.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met een nipte meerderheid een wetsvoorstel goedgekeurd dat de financiering van het immigratiebeleid van president Donald Trump regelt. De 70 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) gaat onder meer naar migratiedienst ICE en de Border Patrol. Hier was de afgelopen maanden veel kritiek op vanwege het hardhandige optreden van de diensten, onder meer in de staat Minnesota.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) meldt dat zijn strijdkrachten begonnen zijn met aanvallen "uit zelfverdediging" op Iran, als reactie op het neerhalen van een Apache-helikopter van het Amerikaanse leger.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.
10 uur geledenTALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Estse hoofdstad.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.
12 uur geleden