Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus treft gezin Belgische prins

Coronavirus treft gezin Belgische prins

BRUSSEL (ANP) - Het gezin van de Belgische prins Laurent is getroffen door het coronavirus. Iemand raakte besmet en werd heel erg moe, maar is nu aan de betere hand. Dat vertelt de prins, de jongere broer van de Belgische koning Filip, aan de VRT.

Wie er ziek is geworden, wil de 56-jarige prins uit privacyoverwegingen niet kwijt. Laurent en zijn vrouw Claire hebben drie kinderen. Het gezin is heel heel voorzichtig, zegt hij. "We komen alleen buiten om te sporten, en dat met mondmasker en handschoenen."

Laurent werd in 2014 in een kunstmatige coma gehouden na een longontsteking, maar zegt niet bang te zijn. "Als u moet doodgaan, moet u doodgaan."

De prins wordt gezien als het zwarte schaap van de Belgische koninklijke familie, mede vanwege een reeks schandaaltjes.

Meer uit Buitenland

Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

31 minuten geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

36 minuten geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

2 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

2 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

3 uur geleden
Protesten scholieren hervat na vakantie in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.

3 uur geleden
Belgische media: premier dient ontslag in na begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.

6 uur geleden