Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus treft gezin Belgische prins

Coronavirus treft gezin Belgische prins

BRUSSEL (ANP) - Het gezin van de Belgische prins Laurent is getroffen door het coronavirus. Iemand raakte besmet en werd heel erg moe, maar is nu aan de betere hand. Dat vertelt de prins, de jongere broer van de Belgische koning Filip, aan de VRT.

Wie er ziek is geworden, wil de 56-jarige prins uit privacyoverwegingen niet kwijt. Laurent en zijn vrouw Claire hebben drie kinderen. Het gezin is heel heel voorzichtig, zegt hij. "We komen alleen buiten om te sporten, en dat met mondmasker en handschoenen."

Laurent werd in 2014 in een kunstmatige coma gehouden na een longontsteking, maar zegt niet bang te zijn. "Als u moet doodgaan, moet u doodgaan."

De prins wordt gezien als het zwarte schaap van de Belgische koninklijke familie, mede vanwege een reeks schandaaltjes.

Meer uit Buitenland

Frankrijk wil ruimere kernwapenparaplu, ook met Nederland

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Ze mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens.

11 minuten geleden
Rutte prijst aanval op Iran, wijst op Iraans terreurgevaar

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.

30 minuten geleden
Frankrijk gaat kernwapenarsenaal uitbreiden

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk gaat zijn kernwapenarsenaal vergroten. Het NAVO-land heeft nu nog ongeveer 290 exemplaren van het ultieme wapen, maar president Emmanuel Macron heeft opdracht gegeven om dat aantal uit te breiden, zei hij in een langverwachte toespraak. Bondgenoten kunnen volgens Macron ook gaan meedoen met nucleaire oefeningen.

37 minuten geleden
Vrouw Khamenei bezwijkt aan verwondingen

TEHERAN (ANP/AFP) - Ook de vrouw van de gedode Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen door de luchtaanvallen op het land. Staatsmedia melden dat Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh is bezweken aan de verwondingen die ze daarbij opliep. Ze was 79 jaar.

1 uur geleden
Defensieminister VS: dit is geen 'eindeloze oorlog' zoals in Irak

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.

1 uur geleden
Generaal Revolutionaire Garde tijdelijk defensieminister Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.

2 uur geleden
Vierde Amerikaanse dode door Iraanse tegenaanvallen

TAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.

2 uur geleden