Coronavirus ontdekt op nertsenfokkerij Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is het coronavirus vastgesteld op een nertsenfokkerij ten zuidwesten van Parijs. Alle duizend pelsdieren op de boerderij worden geruimd, meldden de ministeries van Landbouw, Gezondheid en Ecologische Transitie zondag.
Frankrijk telt vier nertsenfokkerijen. Op een daarvan zijn geen besmette nertsen aangetroffen, de resultaten van onderzoek bij de andere twee worden komende week verwacht.
In Nederland is het coronavirus al op zeventig nertsenhouderijen aangetroffen. De dieren daar zijn afgemaakt. Denemarken, het land met de grootste nertsenpopulatie, heeft inmiddels ongeveer 9 miljoen van de 17 miljoen nertsen geruimd.
Ook Ierland plant de ruiming van alle nertsen uit vrees dat de dieren een gemuteerd virus bij zich dragen. In Zweden is het coronavirus ontdekt bij mensen die werken in de nertsindustrie. Bij nertsenhouderijen in Griekenland en de VS is het coronavirus ook aangetroffen bij nertsen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
10 uur geleden