Coronavirus ontdekt op nertsenfokkerij Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is het coronavirus vastgesteld op een nertsenfokkerij ten zuidwesten van Parijs. Alle duizend pelsdieren op de boerderij worden geruimd, meldden de ministeries van Landbouw, Gezondheid en Ecologische Transitie zondag.
Frankrijk telt vier nertsenfokkerijen. Op een daarvan zijn geen besmette nertsen aangetroffen, de resultaten van onderzoek bij de andere twee worden komende week verwacht.
In Nederland is het coronavirus al op zeventig nertsenhouderijen aangetroffen. De dieren daar zijn afgemaakt. Denemarken, het land met de grootste nertsenpopulatie, heeft inmiddels ongeveer 9 miljoen van de 17 miljoen nertsen geruimd.
Ook Ierland plant de ruiming van alle nertsen uit vrees dat de dieren een gemuteerd virus bij zich dragen. In Zweden is het coronavirus ontdekt bij mensen die werken in de nertsindustrie. Bij nertsenhouderijen in Griekenland en de VS is het coronavirus ook aangetroffen bij nertsen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
4 uur geleden