Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus leidt ook in Duitsland mogelijk tot lege stadions

Coronavirus leidt ook in Duitsland mogelijk tot lege stadions

FRANKFURT (ANP/DPA) - Net als in Italië worden ook de voetbalwedstrijden in Duitsland mogelijk voorlopig in lege stadions gespeeld. De Duitse voetbalbond DFB gaat in overleg met de clubs om te bespreken wat de consequenties zijn van de boodschap van de minister van Volksgezondheid, die vanwege de aanhoudende dreiging van het nieuwe coronavirus voorlopig geen grote publieke bijeenkomsten wil hebben. De competitie stilleggen is voor de DFB in ieder geval geen optie.

Minister Jens Spahn riep organisatoren op om evenementen met meer dan duizend bezoekers uit te stellen of af te gelasten. In Duitsland zijn tot dusver zo'n 850 infecties vastgesteld. "Het is een lastige situatie", zegt directeur Christian Seifert van de DFB. "We moeten de juiste balans vinden tussen gepaste en overdreven voorzorgsmaatregelen."

Hij benadrukte dat de bond 'gewoon' wil vasthouden aan het programma. Dat betekent dat er mogelijk ook in Duitsland zonder publiek gaat worden gevoetbald, zoals in Italië en ook in Bulgarije en Denemarken het geval is. De competitie loopt door tot half mei, op 23 mei staat de finale van het bekertoernooi op het programma. Drie weken later begint het EK.

De Duitse club RB Leipzig ontvangt dinsdag Tottenham Hotspur voor de return in de achtste finales van de Champions League. "We staan in nauw contact met de gezondheidsautoriteiten", meldde Leipzig op Twitter. "Momenteel is het doorgaan van de wedstrijd met toeschouwers niet in gevaar." In de Europa League spelen Eintracht Frankfurt en VfL Wolfsburg, de clubs van respectievelijk Bas Dost en Wout Weghorst, donderdag thuis.

Meer uit Voetbal

Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

10 minuten geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

31 minuten geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

9 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

12 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

14 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

14 uur geleden