Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronavirus kost Poetin populariteit'

'Coronavirus kost Poetin populariteit'

MOSKOU (ANP/RTR) - De populariteit van de Russische president Vladimir Poetin is in april gedaald naar het laagste niveau in meer dan twintig jaar. 59 procent van de Russen steunde Poetin, aldus opiniepeiler en onderzoeksbureau Levada.

In maart sprak 63 procent van de bevraagde Russen nog zijn steun uit voor de president. Het recentste populariteitscijfer van Poetin is ongeveer gelijk aan zijn laagste tot nu toe. Dat was in 2013, een jaar voor de Russische invasie en annexatie van de Krim, waarmee Poetin zijn populariteitscijfers weer wist op te krikken.

Het opiniepeilingsbureau plaatst als kanttekening dat de steun voor de president mogelijk lager is uitgevallen omdat Levada deelnemers vanwege het nieuwe coronavirus telefonisch moest benaderen. Dat kan volgens de adjunct-directeur 1 of 2 procent verschil hebben gemaakt.

Het aantal vastgestelde besmettingsgevallen per dag steeg in Rusland onlangs tot boven de tienduizend, en is daar de laatste vier dagen niet meer onder gekomen. Het landelijke crisiscentrum meldde woensdag 10.599 nieuwe gevallen, waarmee het totaal naar 165.929 steeg. Het dodental in Rusland ligt op 1537, nadat er in de laatste 24 uur 86 corona-gerelateerde sterfgevallen waren gemeld.

Meer uit Buitenland

Rusland vraagt Nederland om uitlevering ICC-topfiguren

MOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.

37 minuten geleden
Christa Pike loopt weer na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.

1 uur geleden
Brussel: Rusland moet snel informatie geven over pest

BRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.

1 uur geleden
Italiaans lagerhuis stemt in met omstreden hervorming kiesstelsel

ROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.

2 uur geleden
Nobelprijs voor Literatuur naar Canadese auteur Anne Carson

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".

2 uur geleden
Europees Parlement erkent nieuwe Doema Rusland niet

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".

2 uur geleden
Opnieuw verdachte incident RAF Fairford vrijgelaten op borgtocht

LESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, ​Marcin ⁠Kierwinski, door de politie gearresteerd.

3 uur geleden