'Coronavirus kost Poetin populariteit'
MOSKOU (ANP/RTR) - De populariteit van de Russische president Vladimir Poetin is in april gedaald naar het laagste niveau in meer dan twintig jaar. 59 procent van de Russen steunde Poetin, aldus opiniepeiler en onderzoeksbureau Levada.
In maart sprak 63 procent van de bevraagde Russen nog zijn steun uit voor de president. Het recentste populariteitscijfer van Poetin is ongeveer gelijk aan zijn laagste tot nu toe. Dat was in 2013, een jaar voor de Russische invasie en annexatie van de Krim, waarmee Poetin zijn populariteitscijfers weer wist op te krikken.
Het opiniepeilingsbureau plaatst als kanttekening dat de steun voor de president mogelijk lager is uitgevallen omdat Levada deelnemers vanwege het nieuwe coronavirus telefonisch moest benaderen. Dat kan volgens de adjunct-directeur 1 of 2 procent verschil hebben gemaakt.
Het aantal vastgestelde besmettingsgevallen per dag steeg in Rusland onlangs tot boven de tienduizend, en is daar de laatste vier dagen niet meer onder gekomen. Het landelijke crisiscentrum meldde woensdag 10.599 nieuwe gevallen, waarmee het totaal naar 165.929 steeg. Het dodental in Rusland ligt op 1537, nadat er in de laatste 24 uur 86 corona-gerelateerde sterfgevallen waren gemeld.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
1 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
1 uur geledenADAMUZ (ANP/AFP) - Het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de treinbotsing nabij het Spaanse Adamuz is opgelopen tot 42, melden lokale autoriteiten. In een van de wagons werd een lichaam geborgen. Volgens de krant ABC worden nog 43 mensen vermist en liggen er nog 37 slachtoffers in het ziekenhuis, onder wie vier kinderen. Negen volwassenen en één kind liggen nog op de intensive care.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië heeft een vierdaags bestand aangekondigd met de strijdgroepen van voornamelijk Koerden in het noordoosten. Die zijn verenigd in de SDF, de Syrische Democratische Strijdkrachten. Volgens Damascus gaat het bestand dinsdagavond in. De SDF hebben laten weten dat ze in beginsel voor het bestand zijn, mits er geen nieuwe aanvallen volgen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.
3 uur geleden