'Coronavirus kost Poetin populariteit'
MOSKOU (ANP/RTR) - De populariteit van de Russische president Vladimir Poetin is in april gedaald naar het laagste niveau in meer dan twintig jaar. 59 procent van de Russen steunde Poetin, aldus opiniepeiler en onderzoeksbureau Levada.
In maart sprak 63 procent van de bevraagde Russen nog zijn steun uit voor de president. Het recentste populariteitscijfer van Poetin is ongeveer gelijk aan zijn laagste tot nu toe. Dat was in 2013, een jaar voor de Russische invasie en annexatie van de Krim, waarmee Poetin zijn populariteitscijfers weer wist op te krikken.
Het opiniepeilingsbureau plaatst als kanttekening dat de steun voor de president mogelijk lager is uitgevallen omdat Levada deelnemers vanwege het nieuwe coronavirus telefonisch moest benaderen. Dat kan volgens de adjunct-directeur 1 of 2 procent verschil hebben gemaakt.
Het aantal vastgestelde besmettingsgevallen per dag steeg in Rusland onlangs tot boven de tienduizend, en is daar de laatste vier dagen niet meer onder gekomen. Het landelijke crisiscentrum meldde woensdag 10.599 nieuwe gevallen, waarmee het totaal naar 165.929 steeg. Het dodental in Rusland ligt op 1537, nadat er in de laatste 24 uur 86 corona-gerelateerde sterfgevallen waren gemeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
16 minuten geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
4 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
5 uur geleden